Alexa

Serkan Acar Kimdir? (Erdoğan, Aliağa Başkan Adayını Açıkladı)

İzmir Aliağa İlçesi MHP'den Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Serkan Acar kimdir?, Serkan Acar nerelidir? Bugün İzmir'de aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Aliağa belediye başkan adayı olarak ismi açıklanan Serkan Acar'ın kim olduğu merak ediliyor.

Serkan Acar Kimdir? (Erdoğan, Aliağa Başkan Adayını Açıkladı)

MHP Aliağa Belediye başkan adayı olarak açıklanan Serkan Acar kimdir? Cumhur İttifakı'nın ortak adayı olarak aday gösterilen "Serkan Acar" ismi bugünkü Ak Parti İzmir Aday Tanıtım toplantısında Erdoğan tarafından aday gösterilmesi üzerine vatandaşlar internet üzerinden Serkan Acar kimdir, kaç yaşında, nereli? gibi sorulara cevap aradı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı kapsamında Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça ve Narlıdere olmak üzere 5 ilçede MHP'nin adayını destekleyeceklerini kaydetti. Aliağa'da MHP'li Serkan Acar, Çeşme'de Sema Aydın, Dikili'de Buğra Akın, Foça'da Serdar Mersin, Narlıdere'de Süleyman Kocabıyık Cumhur İttifakı'nın adayı oldu. 

Vatandaşlar, Aliağa'da MHP'li Serkan Acar kimdir, nerelidir? daha önce ne iş yapıyordu? MHP adayı Acak Aliağa belediye başkanlığını kazanır mı? diye sorgulamaya ve araştırmaya başladı.

SERKAN ACAR KİMDİR?

1976 yılında İzmir Karşıyaka ilçesinde doğan Serkan Acar, baba tarafından Uşaklı, anne tarafından Manisalıdır. İki çocuktan birisi olan Serkan Acar; İlköğretimini Piyale İlkokulu'nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu'nda tamamlayarak, Başarılı bir lise eğitimi ardından üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi. Ailevi sebeplerden dolayı İzmir'de okuması gerektiği için 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tercih eden Serkan Acar, Hukuk eğitiminin ardından, vatani görevini Tuzla Piyade Okulu'nda, Daha sonra asteğmen olarak Siirt – Eruh, Şırnak – Yağızoymak' ta görev yaptı.

Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açan Acar, Atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yaptı.

Çevre Bakanlığı ile de çalışmalar yapan Türkiye'de ilk defa bu konu ile ilgili lisans alan Acar,  2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı "Çevre Ödülü "ne layık görüldü. Bu konuyla ilgili yurtdışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu.

MHP Cumhur İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ismi açıklanan Serkan Acar, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 22:10
YORUM EKLE