Sinan Oğan; Alparslan Türkeş Üniversitesi Teklifini Hatırlattı

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Iğdır Milletvekili Dr.Sinan Oğan, "Alparslan Türkeş'in ismi bir üniversiteye verilebilir" açıklamasına sert tepki göstererek Bu teklifi AKP'nin reddettiğini hatırlattı.

Siyaset 28.02.2017, 23:30 01.03.2017, 00:22
Sinan Oğan; Alparslan Türkeş Üniversitesi Teklifini Hatırlattı

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Iğdır Milletvekili Dr.Sinan Oğan, "Alparslan Türkeş'in ismi bir üniversiteye verilebilir" açıklamasına sert tepki göstererek Bu teklifi AKP'nin reddettiğini hatırlatarak; "Meclis'te bizim Alparslan Türkeş Üniversitesi teklifimizi reddedenler referandum öncesi ülkücüleri hatırladırlar..." dedi.

Sinan Oğan, MHP'nin 2012 yılında Meclis'e sunduğu Türkeş teklifiyle ilgili tweet'i paylaştı. Alparslan Türkeş istismarını referandumla ilişkilendirdi.

Oğan, Başbakan Yıldırım'ın Münih'te STK temsilcilerini ziyareti esnasında yaptığı konuşmayı değerlendirerek; STK temsilcilerinin "Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit gibi Türkiye’nin siyasi tarihinde önemli yerleri olan isimlerin adına üniversite var. Alparslan Türkeş adına bir üniversite yok, bu bir eksiklik, sizden adım bekliyoruz” talebini olumlu karşılamıştı. 

Yorumlar (0)