Sinan Oğan'dan Bozdağ Hamlesi!

Yozgatta saldırıya uğrayan Sinan Oğan; hakkında iftira davası açmaya hazırlanan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a Yozgat Valisi ve Emniyet Müdürü hakkında dava açacak.

Siyaset 29.03.2017, 10:48 29.03.2017, 11:10
Sinan Oğan'dan Bozdağ Hamlesi!

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan Yozgat'ta kendisine yapılan saldırıyla ilgili, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yozgat Valisi ve Emniyet müdürü hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

"POLİS HİÇ BİR ŞEY YAPMADI"

KRT'de konuşan Sinan Oğan, "Hem Adalet Bakanı hakkında, hem emniyet müdürü hakkında, hem de vali hakkında görevi kötüye kullanmak, suçu ve suçluyu övmekten suç duyurusunda bulunacağım, onun hazırlığını yapıyoruz. Ne vali, ne emniyet müdürü, nede Hollandalı Bekir, 'bu yapılan saldırıyı kınıyorum, ayıptır, böyle şey olur mu' diyememiştir daha. Hukukta bunun karşılığı şudur; Bu suçu kabullenmişlerdir, bu suça iştirak etmişlerdir, bu suçun ortağı durumundadırlar. Saldırının başladığı anı iyi gözlemledim, orada göstermelik bir polis tedbiri var. O bölgeye yığılmış yaklaşık 150 tane saldırgan var. Polislerin sağından solundan atlayarak rahat bir şekilde bize ulaştılar ve saldırmaya başladılar, polis hiçbir şey yapmadı, sadece izledi. Bizim arkadaşlarımız bu insanları geri püskürtünce devreye girdi" dedi.

Sinan Oğan'ın hafta sonu Yozgat'ta katıldığı toplantıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada;  "Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı. Saldırıyı Bekir Bozdağ, Vali, Emniyet  Müdürü ve Sadir Durmaz ortak planladı." demişti.

Bunun üzerine  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ suç duyurusunda bulunacağı bilgisi alındı.Bakan Bozdağ'ın, Sinan Oğan'ın iddialarının iftira niteliğinde olması nedeniyle suç duyurusunda bulunacağı belirtildi. 

Sinan Oğan'ın ise bugün yarın karşı hamle yaparak ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağı kaydedildi.

Yorumlar (0)