Sinan Oğan, İsyan Etti

TÜRKSAM Başkanı ve 24. Dönem MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan, Siirt Şirvan’da 8 askerimizin şehit düşmesi haberinin üzerine sosyal medyadan isyan etti.

Siyaset 19.08.2015, 17:59 19.08.2015, 18:02
Sinan Oğan, İsyan Etti

TÜRKSAM Başkanı ve 24. Dönem MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan, Siirt Şirvan’da 8 askerimizin şehit düşmesi haberinin üzerine sosyal medyadan isyan etti.

Oğan, tüm Türkiye’yi saran hüznü ifade ettikten sonra, çözüm süreci ile PKK terör örgütüne verilen tavizler başta olmak üzere, geçtiğimiz günlerde üstün hizmet şeref madalyası ile ödüllendirilen Genel Kurmay Başkanı’na, AKP milletvekilliği için istifa edip görevine geri dönen MİT Müsteşarına, Cumhurbaşkanı ve Başbakana yüklendi.

Açıklama şu şekilde:

'Maalesef, maalesef 8 askerimizin daha şehit olduğu haberini aldık. Ateş tüm Türkiye'yi sardı, ama düştüğü yeri yaktı. Yine evlatlar babasız, gelinler kocasız, analar babalar evlatsız bırakıldı. PKK terör örgütü ile Çözüm Süreci maskaralığı oynandığında PKK bugünlere hazırlanırken siz ne yaptınız? Genel Kurmay Başkanı olarak hangi hazırlıkları yaptınız da üstün hizmet şeref madalyası aldınız? MİT Müsteşarı olarak ne istihbarat çalışması yaptınız da önce siyasete sokulup yeniden aynı göreve getirildiniz? Başbakan olarak siz ne tedbirler gördünüz de hangi önleyici çalışmaların altında imzanız var ki, kapağı Cumhurbaşkanlığına attınız? Ve siz PKK'nın hangi dış bağlantılarını kestiniz de Başbakanlığa terfi ettiniz? Tüm bunlardan hepiniz ama hepiniz sorumlusunuz? Ve elbette teröristlerle masa başlarında oturanları hala o masaları deviremediğiniz için muhalefet olarak da sorumluluğunuz en az iktidar kadardır... Memleket kan revan içinde CB (Cumhurbaşkanı) çıkmış zürriyet tartışmasına giriyor, seviyesizliğin dibini gösteriyor... AKP 13 yıldır memleketi bu hale getirmiş, terörü azdırmış, yolsuzluğu kanırtmış ve siz hala Meclis Başkanlığını AKP'ye kaptırabiliyorsunuz. Siz hala AKP'yi indiremiyorsunuz ve AKP ile CB'nin her gün ekranlara çıkıp seviyesizliğin dibine inmesine, her türlü hakareti etmesine müsaade ediyorsunuz... YETER... Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah o şehitlerimizin ailelerine ve Türk milletine sabır versin. Artık sabırlar tükendi...

VUR EMRİ MECLİSE GELMELİ

Derhal CB zürriyet tartışmasını bir kenara bıraksın muhalefeti iktidarı toplasın. Millet olarak teröre dur diyelim. İktidar muhalefet değil, Türk milleti olarak terörün karşısına çıkalım. Eğer terörle savaşmak için bize de ihtiyaç var ise gönüllü olarak askere yazılmaya Türk milletinin bir ferdi olarak göreve hazırız. Askere karşı kurşun sıkan, bomba atana vur emri ve terör suçlarına idam yeniden meclise gelmeli..." 

Yorumlar (2)
Suleyman avcı 6 yıl önce
Vur emrini ve idami derhal mclis tolanip çikarmakı synen katılıyorum size
Hacı ali doğan 6 yıl önce
Iğdır a olan kürt göçünü bir an önce durdurup hatta son yıllarda göçen kürtleri Iğdır dan çıkarmalıyız. Değilse Azerbaycan la olan bağlantımiz kopacak. Sinan doğan bu duruma dikkat çekti ama dinleyen kim? Seçimden sonra orada terör patladı.