Sinan Oğan Kararını Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ikinci defa ihraç edilen Sinan Oğan, "Kapıdan kovsalar bacadan gireriz" diyerek, "Ülkücü Hareket bakalım ne diyecek" dedi.

Siyaset 21.07.2017, 16:40 21.07.2017, 17:25
Sinan Oğan Kararını Verdi

Best FM'de Ufuk Karcı'nın sunduğu Konuşan Türkiye programına konuk olan Sinan Oğan, sorulan bir soru üzerine kendisiyle ilgili MHP'nin ihraç durumunu değerlendirdi.

Oğan; "MHP, kimsenin babasının malı değil. Onlar, kapıdan kovsalar biz bacadan gireceğiz. Kongrede çıkın karşımıza. Ülkücü irade bakalım ne diyecek. Talimatlandırılmış mahkemelerle bu işi çözemessiniz. Kim ihraç edilecekse, ülkücü irade karar versin" ifadelerini kullandı.

Sinan Oğan, "Bizim ihraç kararımızın yapıldığı iddia edilen toplantı gerçekleşmemiştir. İhraç için MYK toplanmalı. Bunun usulü olur. Çağrı usulü. Telepati ile davet edilmediyse ya davetiye vardır, ya sms atılmıştır. Bize denildiki 'sms atıldı' Mahkemeden bu sms kayıtlarını istedik. Hakim, 'hayır' dedi. 'Gerek görmüyorum' dedi. Hatta bazı MYK üyeleri de toplantıya alınmadı. Tamamen usulsüzlük var" açıklamasında bulundu.

Neden Meral Akşener ve Ümit Özdağ ile birlikte hareket etmediği sorusunu da Sinan Oğan, "Öncelikle benim bir 'B' planım olmadı. MHP'de mücadelenin dışında bir planım olmadı." ifadelerini kullandı.

"SİNAN OĞAN DOĞRU OLANI YAPIYOR"

Sinan Oğan'ın bu tavrı ülkücü hareket tarafından taktir toplayacak bir davranış olarak yansıyacağı konuşuluyor.

Sinan Oğan, baştan beri bir başka parti kurularak kendisinin de o partide yar almasına sıck bakmamıştı. Oğan, MHP içinde mücadeleden taraf oldu. sosyal medyada da, bazı ülkücüler her ne kadar Oğan'ı tasvip etmesede, diğerlerinden farklı olarak "Benim partim var" diyerek hareket etmesini, dik duruşu ile doğru yaptığını savunuyor. Yine çok Ülkücü, Sinan Oğan'ın Ülkücü gibi davrandığını belirtiyor ve "kazanan Sinan Oğan olacaktır" yorumları yapıyor.  

Ve Sinan Oğan Kararını verdi: "Kongrede çıkın karşımıza. Ülkücü irade bakalım ne diyecek. Kim ihraç edilecekse, ülkücü irade karar versin” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)