Sinan Oğan, Son Sözünü Söyledi

Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın'dan sonra Sinan Oğan'da Yeni Parti için net cevabını verdi.

Siyaset 26.08.2017, 23:13 27.08.2017, 23:47
Sinan Oğan, Son Sözünü Söyledi

Siyaset meydanında gelecekte nasıl bir denge olacak meçhul. Türkiye siyaset tarihine bakıldığında siyaset meydanı bir çok zaman ani değişiklikler ile hiç umulmadık siyasi figürlerlle dolduğunu hatırlamakda fayda vardır. Olmaz denilen, ümitsiz görülen hatta idam sehbalarından iktidar gücüne kavuşan siyasi organizasyonları dün gibi hatırlıyoruz.

Aynı zamanda Türkiye'de kimbilir kaç tane parti kurulmuş ve bu partiler kendilerini ifade edemeyerek zaman içerisinde yok olmuşlardır.

İlker Karagöz’ün sunduğu FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programına konuk olan Sinan Oğanyeni partiyle ilgili net cevabını verdi. Sinan Oğa, Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki mücadelesine devam edeceğini söyledi.

Hep durduğu yerde durduğunu belirten Sinan Oğan; hiçbir yere gitmediğini, durduğu yerde olduğunu ve dün ne diyorsa bugünde aynısını ifade ettiğini dile getirdi. Oğan “A planımız da B planımız da C planımız da Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadeledir. Hiçbir zaman burada bir şansımı deneyeyim diye bir tutumum olmadı, yeni bir parti kurarım veya mevcut bir partiye giderim de demedim.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden İhracına ilişkin soruya cevap veren Sinan Oğan,partisinden ikinci defa ihraç edildiğini İlk seferinde geri geldiğini, İkinci ihraç da ilki gibi haksız hukuksuz olduğunu belirterek; "Maalesef bir takım hakimlere verilen talimatlarla bu ihracımın kararını birinci kademe mahkemesi verdi. Ancak bizim üst mahkemeye müracaat etme hakkımız var, ayrıca anayasa mahkemesine müracaat etme hakkımız var ve biz bu haklarımızı kullandık. İnşallah en yakın zamanda yine mahkeme yoluyla partime geri döneceğim.” dedi.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NDE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Herkesin yuvasına milliyetçi hareket partisi’ne döneceğini dile getiren Sinan Oğan Yaklaşan MHP kongresiyle de ilgili konuşarak; ”Eylül içerisinde bütün il ve ilçe kongrelerimiz tamamlanır, Kasım ayında da büyük kongremiz yapılır. İnşallah o gün de Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeniden şaha kalkacağı gün olacaktır. Yarın Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu değişimi sağladığımızda artık Türkiye’nin yeni parti arayışları anlamını yitirecektir ve herkes yuvası olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönecektir.” dedi.

Siyasetin bir sabır işi olduğunu ifade eden oğan; “Öncelikle biz Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki liderlik mücadelemizi sürdüreceğiz ve sabrın sonunda da bu mücadeleyi kazanacağız inşallah. Bizim burada kalmamız Milliyetçi Hareket Partisi’ne olan umutları yeşertiyor.” şeklinde konuştu.

BAŞBUĞUMUZUN MİRASINA SAHİP ÇIKMAK İÇİN BURADAYIM

Milliyetçi Hareket Partisi'nden’den istifa eden Koray Aydın’ın “Bu yönetim ile MHP, AKP’nin içerisinde eriyor. Yeni oluşum içerisinde bu yüzden varım.” sözleriyle ilgili olarak Sinan Oğan, “MHP'nin herhangi bir parti içinde erimesini engellememin yolu Milliyetçi Hareket Partisi’ni terk etmek değil, Milliyetçi Hareket Partisi’ne sahip çıkmaktır. Ben Milliyetçi Hareket Partisi’ne, onun misyonuna, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in mirasına sahip çıkmak için buradayım. Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki mücadeleyi ilk başlatan bizdik nasip olursa son noktayı da biz koyacağız. Bu değişimi gerçekleştireceğiz ve bunun dışındaki alternatiflere gerek kalmayacaktır.

Yeni parti hazırlığında olan isimlere başarılar dileyen Sinan Oğan, “Hepsi bizim beraber mücadele ettiğimiz arkadaşlarımız. Onlar tercihini yeni partiden yana kullandılar. Tercihlerine saygı duyuyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Çok erken buldum. Şunun şurasında kurultayımıza birkaç ay kaldı. Keşke arkadaşlarımız biraz daha bekleselerdi olmazsa ondan sonrasına baksalardı…”

“MHP’nin Taklidi Olacaklarsa...

Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olma ihtimali için konuşan Sinan Oğan “Buna seçmen karar verir. Öncelikle anladığım kadarıyla her siyasi parti kendi adayını çıkaracak. Bu şu demektir; ilk turda herkes kendi adayına çalışacak. Tabi ikinci tura kalmak lazım. Bu durumda Meral Akşener’in ikinci tura kalıp kalamayacağını bilemiyoruz. Yeni kurulacak parti hangi sosyolojik tabana oturacak, kurucular kurulu kim olacak bilmiyoruz. Şu an bildiğimiz sadece MHP’deki mücadeleden kopan üç arkadaşımız. Başka kimler olacak, bu partinin felsefesi ne olacak, iktidar salvolarına nasıl direnecek bilmiyoruz.”

 Sinan Oğan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanının güçlü bir cumhurbaşkanı adayı olacağını da unutmamak lazım. MHP genel başkanını değiştirdiği gün MHP’nin müstakbel yeni genel başkanı ‘haddini bilen’ değil 2019’un genç, dinamik ve güçlü bir cumhurbaşkanı adayı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)