Alexa

Sinan Oğan'dan Hocalı Katliamı...

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Hocalı Soykırımı’nın 22. Yıldönümüne İlişkin Mesajı

Sinan Oğan'dan Hocalı Katliamı...
banner327
 MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Hocalı Soykırımı’nın 22. Yıldönümüne İlişkin Mesajı şöyle:

1992 yılının 25 Şubat gününü 26 Şubat’a bağlayan gece, Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında tek suçları Müslüman ve Türk kimlikleri olan 106’sı kadın, 83’ü çocuk toplam 613 kişi acımasızca katledilmiştir. Yaşanan bu vahşette kurşun adres sormamış, etnik köken ayrımı gözetmemiş, Azerbaycan Türkleri, Ahıska Türkleri ve orada yaşayan Müslüman Kürtler toplu şekilde öldürülmüştür. Hocalı’da akan kan henüz kurmamış, Azerbaycan Türklerine yapılan soykırım unutulmamıştır. Altını çizerek vurgulamak gerekmektedir ki, Hocalı’da masumiyet katledilmiştir. Hocalı’da zulümle Türklüğü kazımaya çalışanlar, işkenceyle İslamiyet’i silmek için gayret sarf edenler bilmelidir ki, “Türklük ebedidir”. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin de belirttiği gibi, Hocalı'da insanlık yerin dibine geçmiş, vicdan ve merhamet rafa kalkmıştır.

Hocalı Soykırımı tarihi bir olay değil, üzerinden sadece 22 yıl geçmiş, günümüzde yaşanmış bir soykırımdır. Dolayısıyla, dünyanın birçok ülkesinde soykırım olarak tanınan Hocalı, TBMM Başkanlığına verdiğimiz kanun teklifi doğrultusunda Türkiye’de de “soykırım” olarak tanınmalıdır. Uluslararası adaletin kör, dünyanınsa dilsiz kalıp, öylece seyrettiği Hocalı Soykırımı’nı dünyaya duyurmak, böyle soykırımların bir daha yaşanmaması açısından büyük bir gereklilik ve bizlerin boynunun borcudur. Hocalı’daki Ermeni saldırıları sonucu yarım kalan ezan, gün gelecek Dağlık Karabağ bölgesinin her karış toprağında çınlayacaktır. Şüphesiz ki, en yakın zamanda, üç renkli Azerbaycan bayrağının işgal edilmiş topraklarda göndere çekilmesiyle Hocalı’nın acıları da dinecektir.

Bu düşüncelerimizle, 22 yıl önce Hocalı’da yapılan soykırımı kınıyoruz. Hocalı’da ve Türk Dünyasının her bir köşesinde toprağa düşen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken TBMM’ye verdiğimiz Hocalı Katliamı konulu Kanun teklifimize yüce meclisimizin ve Türk milletinin desteklerini beklediğimizi ifade etmek istiyorum.
Dr. Sinan OĞAN
MHP Iğdır Milletvekili

Türkiye - Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Üyesi
Türkiye Azerbaycan Derneği (TÜRKAZDER) Onursal Genel Başkanı
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 17:10
YORUM EKLE