Siyasi cinayetler işleneceği iddialarına Açıklama

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Mardin'deki temasları kapsamında, düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Siyaset 15.10.2021, 23:14
Siyasi cinayetler işleneceği iddialarına Açıklama

Mardin'deki temasları kapsamında, düzenlenen, Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş,Türkiye'nin terör örgütlerine karşı verdiği mücadelenin uzun yıllardır devam eden bir mücadele olduğuna dikkat çekti.

1984 Eruh baskınından bu yana PKK ile Suriye'nin karıştırılması, alt üst edilmesinden sonra da hem DEAŞ ile hem de PYD-YPG ile mücadele eden bir bir millet olduğumuzu dile getiren Kurtulmuş, "Terörden, faili meçhul cinayetlerden, siyasi suikastlerden Türkiye'nin ne kadar büyük yara aldığını en iyi bilen siyasi kadroyuz. (...) İnşallah sizler de bu huzur, güven ve istikrar ortamında çok daha iyi çalışarak terörün Türkiye'ye verdiği zararı, birlik ve beraberliği, kardeşliği bozmak isteyenlerin Türkiye'ye verdiği zararı halkımıza çok daha iyi anlatacaksınız." dedi.

Siyasi cinayetler işleneceği iddiası

AK Parti olarak bölge halklarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını arzu ettiklerini, bu coğrafyanın halklarının birbirlerinden ayrılmasına asla rıza göstermeyeceklerini dile getiren Kurtulmuş, bunun için kullanılan tüm karanlık yolların hepsine karşı mücadele edeceklerini belirterek konuşmasını şu şekilde devam ettirdi:

"Bunu çok yaşamış ve faturasını ödemiş bir milletin çocukları olarak konuşuyoruz. Son günlerde Türkiye'deki güven ve istikrar ortamını bozmak için muhalefetten bazılarının ve ne yazık ki Türkiye'nin en çok oy alan ikinci partisinin genel başkanı, bir siyasi suikastlerdir tutturmuş gidiyor. Arkadaş; herhangi bir bilgin veya belgen varsa siyasi suikastlerin önlenmesi bir vatandaşlık görevidir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı, umarım tanık olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu da 'Gel ne biliyorsan söyle.' diye çağıracaklardır." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)