Sosyal Medya Kullananlar Dikkat!

Başbakanlık, sosyal medyada ayrımcılık içeren paylaşımlarla ilgili sert tedbirler alacak. Açıklamaya göre; Bu tür kimselerle ilgili yasal süreçler başlatıldı

Siyaset 02.01.2017, 21:59 30.08.2017, 19:47
Sosyal Medya Kullananlar Dikkat!

Bir taraftan dış mihraklar diğer taraftan içerdeki vatan hainleri Türkiye'ye zarar vermek isterken, Sosyal medya araçlarını kullanarak, kaos ortamı yaratmak, insanları tahrik etmek, Türk milletinin ve Türk devletinin aleyhinde yıpratıcı ve küçültücü davranışlarda bulunmak.Terör eylemlerini haklı çıkartabilecek derecede söylemlerler cezalandırılacak.

Konuyla ilgili Başbakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“31 Aralık gecesi İstanbul’da meydana gelen menfur saldırı sonrası ne yazık ki sosyal medyada birtakım ayrımcılık içeren paylaşımlara yer verildiği görülmektedir. Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceği unutulmamalıdır. Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır. Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)