Soykırım mı? Hadi Ordan Bre Gafil, Bre Hain!

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "hâlâ birileri soykırım diyorsa, onlara "hadi ordan bre gafil, bre hain" deriz." dedi.

Siyaset 01.05.2021, 00:21 01.05.2021, 01:41
Soykırım mı? Hadi Ordan Bre Gafil, Bre Hain!

"ABD'nin katliamlarla dolu tarihi ayan beyan ortada iken, ABD'nin daha dünkü Başkanı Biden kalkmış Ermeni Tehciri'ne "soykırım" demiş. Dost ve müttefik (!) ülkenin yapmış olduğu bu ihanet yetmezmiş gibi HDP denilen partide kalkmış soykırımla yüzleşmemiz gerektiğini söyleme cüretinde bulunmuş." açıklamalarında bulunan Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Amerika'nın soykırım iddialarına karşı sert açıklamada bulundu.

Ermenilerin güvenlik nedeniyle yaşadığı şehirlerden başka yerlere gönderilmesi

Genelkurmay Başkanlığı kayıtlarına göre de 400 bin civarında Ermeni vatandaşımız göçe maruz kaldığını belirten Temel Armutçu, "1 Haziran 1915 tarihinde Takvim-i Vekâyi'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sevk ve İskân Kanunu (bilinen adyla Tehcir Kanunu); I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı Ordusu ile karşı karşıya gelebilecek iç unsurların savaş bölgelerinden uzak yerlere devlet eliyle gönderilmesi için 27 Mayıs 1915'te Osmanlı Hükûmeti tarafından çıkarılan geçici göç kanunudur. İçeriğinde Osmanlı Ermenilerinden bahsetmemesine rağmen, İmparatorlukta yaşayan Ermenilerin güvenlik nedeniyle yaşadığı şehirlerden başka yerlere gönderilmesine yol açmıştır. Genelkurmay Başkanlığı kayıtlarına göre de 400 bin civarında Ermeni vatandaşımız göçe maruz kalmıştır." dedi.

Beyhude bir çalışma olarak kalacaktır

Dış güçlerin propagandasına ve vaatlerine kapılan bazı Ermeni Komitacıların, I.Dünya Savaşı'nın getirmiş olduğu kargaşa ve asayiş zafiyetinden istifade etmeye çalışarak, kendilerine Millet-i Sadıka ismini veren, ekmeğini ve vatanını paylaşan bu vatanın asıl sahiplerine karşı başlattıkları katliamların ve isyanın durdurulması, asayişin temini ve milletin huzur ve sükuneti için alınmış geçici bir kanun olduğunu belirten Başkan Armutçu, "Ermeni Diasporası yıllardan beri 24 Nisan tarihinin, 27 Ocak tarihinin Holokost Anma Günü olduğu gibi 'Ermeni Soykırım Günü' olması için gayret göstermekte ve yoğun lobi faaliyetleri yapmaktadır. Ama beyhude bir çalışma olarak kalacaktır. Çünkü, 1071 yılından itibaren bu toprakları vatan edinmiş, 1453 yılında Kostantiniyye'yi fethederek İstanbul yapmış, Balkanlar'da, Orta Doğu'da, Afrika'da 400-500 yıl hükümranlık sürmüş Osmanlı İmparatorluğu, gayrimüslim veya Türk olmayan unsurlara karşı bir asimilasyon bile yapmış olsaydı, soykırıma maruz kalacak bir halk kalmazdı." dedi.

Brezilya'nın, Arjanti'nin resmî dili nedir, kaç kişi biliyor?

ABD'nin daha dünkü Başkanı Biden'in Ermeni Tehciri'ne "soykırım" dediğini anımsatan Armutçu açıklamasını şöyle devam ettirdi; "Bugün hâlâ bu topraklarda Türkçe'nin yanında Kürtçe, Rumca, Lazca, Gürcüce, Süryanice, Ermenice vs konuşuluyor olması bile bir asimilasyonun olmadığının ispatı niteliğindedir. Eğer bir asimilasyon bile yapılmış olsaydı bugün Yunanca, Bulgarca konuşan kimse kalmazdı. Hâlbuki I.Dünya Savaşı sonrasında İngiltere, Fransa, İtalya gibi emperyalistlerin işgaline uğrayan topraklarda, bugün İngilizce, Fransızca, İtalyanca resmî dil konumundadır. Bugün Brezilya'nın, Arjanti'nin resmî dili nedir, kaç kişi biliyor?

HDP denilen partide kalkmış soykırımla yüzleşmemiz gerektiğini söyleme cüretinde bulunmuştur

Kızılderililere yaptığı soykırımın yanında Japonya, Kore, Vietnam, Kamboçya, Afganistan, Irak, Guatamala, Bolivya başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında 50 milyon insanı katleden, Köle Ticareti adı altında insan satan ABD'nin katliamlarla dolu tarihi ayan beyan ortada iken, ABD'nin daha dünkü Başkanı Biden kalkmış Ermeni Tehciri'ne "soykırım" demiş. Dost ve müttefik (!) ülkenin yapmış olduğu bu ihanet yetmezmiş gibi HDP denilen partide kalkmış soykırımla yüzleşmemiz gerektiğini söyleme cüretinde bulunmuştur."

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu yazılı basın açıklamasına şu şekilde devam etti; 

HDP'nin açıklamasının ise yenilir yutulur hiçbir tarafı yok

Dışışleri bürokrasisinin, "Monşer" denilen Hariciyecilerden tasfiye edilerek, Hariciye diplomasisinden, lobicilik faaliyetlerinden bîhaber, diplomatlığa özenen partililere teslim edilmesinden bu yana dış ilişkilerimizdeki zafiyetlerimiz, başarısızlıklarımız ortada. ABD'nin daha dünkü Başkanı'nın ülkemizde infiale neden olan açıklamasında biraz da bu unsur etkili olmuş olabilir. Ancak HDP'nin açıklamasının ise yenilir yutulur hiçbir tarafı yok.

HDP'ye diyecek tek şeyimiz var

ABD Başkanı'na vereceğimiz cevap; "Sen ilk önce, kan üzerine kurulu kendi tarihinle bir yüzleş, kanını akıttığın insanların torunlarından bir özür dile, sonra bize gel tarihî vesikalar üzerinden değerlendirme yapalım" olmalıydı, olmalıdır. HDP'ye ise diyecek tek şeyimiz; "Bu topraklarda bir tebaaya yönelik soykırımı bırakın, bir asimilasyon bile yapılmış olsaydı, PKK denilen eli kanlı terör örgütü olmazdı." Tüm bu tarihi gerçekler ayan beyan ortada iken hâlâ birileri soykırım diyorsa, onlara "hadi ordan bre gafil, bre hain" deriz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)