banner434

Soylu'dan Açlık Greviyle İlgili Çok Sert Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yaptığı açlık grevleri hakkında net ve sert konuştu.

Siyaset 25.05.2017, 13:48 25.05.2017, 14:03
Soylu'dan Açlık Greviyle İlgili  Çok Sert Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile ilgili sert konuştu. Soylu: “Sadece bu eylemde 25 kez gözaltına alındılar. Defalarca tutuklanmışlar. Devlet memurları. Bu kişiler devletin maaş verdiği insanlar. Biri öğretmenmiş, diğeri de akademisyen. Kusura bakmasınlar biz çocuklarımızı terörist olarak eğitsinler diye okula göndermiyoruz. Çocuklarımızı eğitim alsınlar diye terör örgütü mensuplarının eline asla teslim edemeyiz" diye ifade etti.

Soylu, Vilayetler Hizmet Birliği Genel Kurulu’nun açılışında yaptığı konuşmada 5 Mayıs'ta Sıla Atabay adında bir DHKP-C mensubunun etkisiz hale getirildiğini belirterek, “Hepimiz babasının feryadını günlerce gazetelerde ve televizyonlarda izledik.

Bir babanın evladını DHKP-C’den kurtarmak için hangi gayretleri ortaya koyduğunu, nasıl başarısız olduğunu, nasıl dövündüğünü ve gidip kendi çocuğunu kurtarmak isterken DHKP-C mensupları tarafından nasıl işkence yapıldığını, dövüldüğünü, bir daha oralara gelmemesi için çaba sarf edildiğini, tehdit edildiğini hep beraber takip ettik. Daha dün yine bir gazetede vardı. 14 yaşındaki oğlunu PKK’dan alabilmek için gitmediği yer kalmamış. Bütün bunlar terörle mücadeleyi amansız bir şekilde yürüten ülkemizin önünde gerçekleşen, milletimizin gözünün önünde cereyan eden maalesef ailelerin bazen çaresiz kaldığı olaylar olarak karşımızda durmaktadır” diye konuştu.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)