Alexa

Soylu; PKK'nın Üst Düzey Yöneticisi Elimizde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ellerinde PKK’nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisinin olduğunu belirtti.

Soylu;  PKK'nın Üst Düzey Yöneticisi Elimizde

Trabzon'da 15 Temmuz şehitleri anma programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmada 79 milyon vatandaşın Türkiye’nin hangi oyunlarla karşı karşıya kaldığını bildiğini vurguladı. 

Soylu: “Darbe girişiminin hemen arkasından PKK’nın, IŞİD’in FETÖ ve onun ihanet eylemlerine sahip çıkarcasına gerçekleştirdiği eylemler arasında karşımızdaki cephenin kimliği de açıkça deşifre etmiştir. Burada belki de Türkiye’nin ilk kez duyacağı bir gerçeği ifade etmek istiyorum. Elimizde PKK’nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi var. Ve bir şey söylüyor. 14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajla yaklaşık 1 ay hiçbir eylem yapmayacaklarının kendilerine talimat verildiğini söylüyor. Ta ki 15 Temmuz’dan 3 gün sonra yeni bir talimat gelene kadar.'dedi.

Türkiye’nin nasıl bir süreçle karşı karşıla kaldığının ve Türkiye’nin hangi maşalarla, hangi oyunlarla karşı karşıya kaldığının  herkes tarafından bilindiğini belirten Soylu; "79 milyon insanımız biliyor. Aslında bizi bir şekilde farklı anlatmaya çalışanlar da meseleyi çok daha iyi biliyorlar. Bu millet 15 Temmuz gecesi öyle şeytani bir planla karşı karşıya kalmıştır ki, eğer tutsaydı 27 Mayıs'a da, 12 Eylül’e de rahmet okutacaktı. Sadece Türkiye değil, Filistin, Musul, Kerkük de ağlayacaktı. Zulüm altındaki bütün Müslüman ülkeler ağlayacaktı. İdam edilseniz bile eğer millet vicdanında mahkum edilmişseniz artık işiniz bitmiş demektir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 22:56
YORUM EKLE