Sözümüz Var Hareket Partisi mi Kuruluyor? İşte Çağrı!

Genel Başkanlığını Özcan Pehlivanoğlu'nun yaptığı Sözümüz Var Hareketi partileşme sürecine giriyor. Sosyal medya hesaplarından yapılan çağrıda. "Gerçeği görmek zorundayız ve Türk milleti de bizden bunu bekliyor. " denildi.

Siyaset 15.02.2021, 20:36 15.02.2021, 21:45
Sözümüz Var Hareket Partisi mi Kuruluyor? İşte Çağrı!

Sözümüz Var Hareketi Partisi uzun zamandır konuşuluyordu. Genel Başkanlığını Özcan Pehlivanoğlu'nun yaptığı Sözümüz Var Hareketi partileşme sürecine giriyor. Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama ile milliyetçi isimleri bir çağrıda bulunuldu.

Milliyetçi kimlikleri ile bilinen isimlerden, Yusuf Halaçoğlu, Ümit Özdağ, İsmail Koncuk, Sinan Ogan, Özcan Yeniçeri, Ufuk Söylemez, Osman Pamukoğlu, Sadettin Tantan’ın isimlerin yazıldığı bildiri ile yeni partiye davet edildiler. Açıklamada; "Önümüzdeki süreçte şahsi beklentilerin ve egoların tatmin edildiği değil, sadece Türk milletine hizmetin gerçekleştirileceği bir süreç olmak zorundadır. Bu sebeple milliyet ve yurtseverlerin ellerini taşın altına hiç bir beklenti olmaksızın koymaları zamanıdır.” denildi.

Sözümüz Var Hareketi İcra Kurulu imzalı basın açıklaması şöyle:

TÜRKİYE KAMUOYUNA AÇIK DAVET GELİN BİRLİKTE YAPALIM

“Türkiye'nin içinde bulunduğu durum, siyasette yeni arayışları kaçınılmaz kılmıştır. Gerek iktidarın gerekse muhalefetin yarattığı güvensizlik, Türk milletini yeni yol arayışlarına yöneltmiş bulunmaktadır. Nitekim hemen her gün yazılı veya görsel medyaya bu kapsamda haberler düşmekte, değişik duyum ve gelişmeler kamuoyuna yansımaktadır. Unutulmamalıdır ki, Türk milleti Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana en zor ve en sıkıntılı günlerini yaşamaktadır.

Milletimizin özlemi budur. Gerçeği görmek zorundayız ve Türk milleti de bizden bunu bekliyor. Önümüzdeki süreç şahsi beklentilerin ve egoların tatmin edildiği değil, sadece Türk milletine hizmetin gerçekleştirileceği bir süreç olmak zorundadır. Bu sebeple milliyet ve yurtseverlerin ellerini taşın altına hiç bir beklenti olmaksızın koymaları zamanıdır.

Kamuoyunda milli kişilikleri ile tanınmış çok değerli insanlarımızı; başta Yusuf Halaçoğlu, Ümit Özdağ, İsmail Koncuk, Sinan Ogan, Özcan Yeniçeri, Ufuk Söylemez, Osman Pamukoğlu, Sadettin Tantan olmak üzere bir araya gelmeye ve siyaset üreterek Türk milletinin geleceğine olumlu etkiler yapmaya davet ediyoruz. Hareket olarak biz, her türlü gereğini yapmaya hazırız. Bunu açıkça Türk kamuoyuna ilân ederek tarihî bir sorumluluğu yerine getirdiğimizi düşünmekteyiz. Hepimizin benzer düşünce ve kararlılıkta olduğunu görüyor, ilerideki günlerin Türk milleti için umuda dönüşmesini diliyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)