Alexa

'Sucuk fabrikasında muhasebeci idi, orayıda batırdı'

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın "Genel Müdür" sözlerine cevap: Çocukça ve ciddiye almadığım şeyler... "O nerede çalıştı. Bir sucuk fabrikasında muhasebeciydi. Var mı sucuk fabrikası? Hayır batırdı."

'Sucuk fabrikasında muhasebeci idi, orayıda batırdı'

 Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın "Genel Müdür" sözlerine cevap: Çocukça ve ciddiye almadığım şeyler...

"O nerede çalıştı. Bir sucuk fabrikasında muhasebeciydi. Var mı sucuk fabrikası? Hayır batırdı."
Yerel seçime dair: "İstanbul 'da arayı kapattık, Ankara ve İzmir 'de öndeyiz"
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samanyolu Haber TV''de yayınlanan "Gündem Seçim" programına konuk olarak katıldı. Samanyolu Yayın Grubu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu'nun sorularını cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu , Erdoğan'a "Genel Müdür" göndermesi yaptı ve büyükşehirlerdeki seçim durumlarını değerlendirdi..
Başbakan Erdoğan'ın kendisiyle ilgili olarak "Genel Müdür" şeklindeki küçümseme ifadelerine cevap veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, tek kelime ile "çocukça" bulduğunu belirtip sert gönderme yaptı. 
 
ERDOĞAN'IN "GENEL MÜDÜR" SÖZLERİNE SERT GÖNDERME: SUCUK FABRİKASINI BATIRDI!
 
Kemal Kılıçdaroğlu, "Ciddiye almadığım şeyler. Ben devlette 27,5 yıl çalıştım. Çok önemli görevlerde çalıştım. O nerede çalıştı. Bir sucuk fabrikasında muhasebeciydi. Var mı sucuk fabrikası? Hayır batırdı." sözleriyle Erdoğan'a yüklendi ve şu ifadeleri kullandı.
 
"Ben devlette 27,5 yıl görev yaptım, yeri geldi Türkiye Cumhuriyeti'ni yurt dışında temsil ettim. Uluslararası anlaşmalara imza attım. Devletin çıkarlarını korudum. Hiç kimse benim hakkımda şu yolsuzluğu yaptı dememiştir. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'ndan tutun Başbakanlık Teftiş Kurulu'na kadar, TBMM KİT Komisyonu'ndan tutun Çalışma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın teftiş kurullarına kadar hiç bir raporda altını çiziyorum: 'Kılıçdaroğlu yolsuzluk yaptı' dememiştir. Diyemez de zaten. Boğazdan aşağı haram lokma geçmedikten sonra ne diyecekler. Ama onun hakkında dünya kadar rapor var. Kirli, temiz değil..."
 
"İSTANBUL'DA ARAYI KAPATTIK, ANKARA VE İZMİR'DE ÖNDEYİZ"
 
Yerel seçimlere dair, 3 büyükşehirle ilgili açıklamada da bulunan Kılıçdaroğlu, "İstanbul'da arayı kapattık, Ankara ve İzmir'de öndeyiz" dedi ve şunları söyledi:
 
"Ankara'da bir sorunumuz yok. İstanbul'da da açık çok minimize edildi. Önümüzdeki süreç içinde bunun da kapanacağını hep beraber göreceğiz. İzmir'de de bir sorunumuz yok. Bursa, Balıkesir, Manisa, Adana, Hatay bizim için önemli. Buraları alacağız inşallah. Ankara'da Mansur Bey önde, İzmir'de de öndeyiz"
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 10:19
YORUM EKLE