Alexa

Süleyman Soylu; Oyun Kurmaya Müsaade Etmeyiz

Çarşıbaşı ilçe merkezinde parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara hitap eden Soylu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kendilerinin millete karşı olan samimiyetinde asla azalma olmadığını söyledi.

Süleyman Soylu; Oyun Kurmaya Müsaade Etmeyiz

"Türkiye'yi Anadolu'nun kendi 780 bin kilometrekare sınırına hapsetmeye çalıştılar. Buradan söylüyorum, nereden gelirse gelsin, ister okyanus ötesinden isterse bu taraftan gelsin, biz olmadan bu bölgede kimseye oyun kurmaya müsaade etmeyiz"

"Şimdi S-400 için bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Neden? Kendimizi savunamayalım mı? Onlar atarlarsa kendimizin herhangi bir kalkanı olmasın, savunmasız olalım. Kendi gücümüzü ve bağımsızlığımızı ortaya koymayalım. Sen ver 'ben vermem', Rusya'dan alıyorum 'alamazsın'. Patronum musun sen benim? Biz alırız siz de görürsünüz nasıl olacağını"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin sınırları içinde hapsedilmeye çalışıldığını ifade etti. Soylu; "Buradan söylüyorum, nereden gelirse gelsin, ister okyanus ötesinden isterse bu taraftan gelsin, biz olmadan bu bölgede kimseye oyun kurmaya müsaade etmeyiz." dedi.

Çarşıbaşı ilçe merkezinde parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara hitap eden Soylu, Türkiye'nin güçlü bir geleceği olmasının istenmediğini vurgulayarak, "Dünya uçak yapmaya çalışırken bize uçağımızı yaptırmadılar. Bize otomobilimizi yaptırmadılar, dalga geçtiler. Bizim adım atmamızı istemediler. Şimdi S-400 için bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Neden? Kendimizi savunamayalım mı? Onlar atarlarsa kendimizin herhangi bir kalkanı olmasın, savunmasız olalım. Kendi gücümüzü ve bağımsızlığımızı ortaya koymayalım. Sen ver 'ben vermem', Rusya'dan alıyorum 'alamazsın'. Patronum musun sen benim?" dedi.

31 Mart seçimlerinde milletten bir istekleri olduğunu belirten Soylu, "Bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın. Bizi şu Pensilvanya'daki adi adama güldürmeyin. Biz ne için bir araya geldik? Biz sadece Çarşıbaşı Belediye Başkanlığını kazanmak için mi buraya geldik? Eğer böyleyse biz yazık ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beye ve Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. " dedi.

Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere karşı Cumhur İttifakı'nı kurduklarını hatırlatan Soylu, "Türkiye'yi Anadolu'nun kendi 780 bin kilometrekare sınırına hapsetmeye çalıştılar. Buradan söylüyorum, nereden gelirse gelsin ister okyanus ötesinden isterse bu taraftan gelsin, biz olmadan bu bölgede kimseye oyun kurmaya müsaade etmeyiz." dedi.

Türkiye eski Türkiye olmadığını, Türkiye'nin güçlü ve büyük bir Türkiye olduğunu dile getiren Soylu; "Ufak tefek açıklarımızdan dolayı üzerimize gelebilirler. Bize ders vermeye çalışabilirler ama bunu başaramazlar. 1,5 yıl önce Irak'ın kuzeyinde bir devlet kuracaklardı hatırlıyorsunuz değil mi? Kurabildiler mi? Irak ve İran ile bir araya geldik. Amerika ve Batı arkalarında olsa da onları tahrik etseler de müsaade etmedik" diyerek,  Hedeflerinin Irak'ın kuzeyinden Afrin'e kadar Türkiye'yi Orta Doğu'dan koparmak, ticaret, kültürel ve komşuluk gibi ilişkilerimizi kesmek. Türkiye'yi Anadolu'nun kendi 780 bin kilometrekare sınırına hapsetmek olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 16:29
YORUM EKLE