Alexa

Suriye'ye sokarsa büyük bir yanlışa imza atar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Şimdi yeni ses kayıtları düştü. Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar" dedi.

 Suriye'ye sokarsa büyük bir yanlışa imza atar
banner327
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Şimdi yeni ses kayıtları düştü. Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar" dedi.

ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde, yerel seçimlerde Adana'da belediye başkanlıklarını kazanacaklarına güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

"Güçlüyüz, haklıyız, birleştiriciyiz, beraber yaşamak istiyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ben özellikle Adana'da CHP'ye destek veren DYP, Anavatan Partililere, Demokrat Partililere şükranlarımı sunuyorum, onlara yürekten teşekkür ediyorum. Birleşe birleşe kazanacağız. Bu seçimler sıradan seçimler değil. Ben çalışıyorum ama bakın söyleyeyim, 24 saat eğer gün 25 saat olsa çalışacaktım ama tek başına benim çalışmam yetmez, beraber çalışacağız. Özellikle ben Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçen seçimlerde oy vermiş saygı değer yurttaşlarıma sesleniyorum, ben hükümeti eleştiriyorum ama hükümeti eleştirirken o eleştirileri kendi üzerlerine almasınlar. Siz ayrısınız, bu çalanlar ayrı. Siz ayrısınız ayrı, kul hakkı yiyenler ayrı. Siz ayrısınız, yetim hakkı yiyenler ayrı. O nedenle söylüyorum, ben hükümeti eleştiriyorum ama o eleştirileri siz üzerinize almayın diyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren yurttaşlarımın vicdanına sesleniyorum, bu hükümet iktidar olmadan önce size söz verdi, 'bana oy verin, yasakları önleyeceğim' dedi. Yasakları önledi mi? Yeni yasaklar getirdi. 'Bana oy verin, yoksulluğu önleyeceğim' dedi, yoksulluğu önledi mi? Adana'da işsizlik var mı? Hiç bu başçalan işsizlikten söz ediyor mu? 'Çoluk, çocuk iş sahibi olsun' diyor mu? Ama onun çoluk, çocuğu iş sahibi, Ne işi var, para istifleme işi, evde para istifleme işi, kul hakkı yeme işi, bu topluma ihanet etme işi, alın terini sömürme işi. İşsizliği biz önleyeceğiz, bunun için azimliyiz, kararlıyız, mutlaka önleyeceğiz. Herkesin evinde huzur olsun istiyoruz. 'Yolsuzlukları bitireceğim' demişti, yolsuzluğu bitirdi mi? Şimdi Adana'nın vicdana, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum, eğer siz sandığa giderseniz elinizi vicdanınıza koyun ve öyle oyunuzu kullanın. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler var. Bu ülkede haram para ile umreye gidenler var."

CHP iktidara geldiğinde bunların hesabının sorulacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Ama siz meraklanmayın. CHP iktidarının ayak sesleri artık geliyor, ilk sınavı önce yerel yönetimlerde vereceğiz, sonra genel seçimler olacak. Göreceksiniz, bu ülkeden kaçacak. Ben yerini söyledim, Ömer El Beşir'in yanına kaçacak. O da yolsuzluk yapıyor, o da insanları öldürüyor, katliam yapıyor. Size sözüm, Adana'ya sözüm, Türkiye'ye sözüm, nereye kaçarsa kaçsın, bulup, getireceğim ve hesabını soracağım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Suriye'deki iç savaşa da dikkat çekerek, "Suriye olayını biliyorsunuz. Kardeşi kardeşe kırdırıyor, eline silah veriyor, 'git kardeşini öldür' diyor. Şimdi yeni ses kayıtları düştü, başçalanın sesini merak ediyorum ne diyecek acaba? Şuradan söylüyorum, Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar. Eğer sen Suriye'ye asker göndereceksen paraları istifleyen Bilal oğlanı gönder gitsin oraya. Bilal'i gönderir mi? Bilal'i parayı istiflemeye gönderir. Bilal askerlik yapmadı ki zaten" diye konuştu.

-Youtube'a erişim engeli

Konuşması sırasında eline ulaşan notu okuyan Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi youtube'a erişim engeli getirildiğini belirtti.

Başbakan'ın, getirdiği yasakların hesabını vereceğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Arkadaşlar bir not getirdi. Youtube'a erişim engellenmiş. Buradan başçalana söylüyorum. İstediğin kadar engel getir. Kenan Evren de getirdi, görüyorsunuz sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin. Ne diyordu? 'Efendim biz çalmadık, çırpmadık. Paralel devlet yaptı bunu' Ben şimdi başçalana soruyorum? Senin koluna, afedersiniz bakanının koluna 700 milyarlık saati paralel devlet mi taktı? Bakanların çocuklarının yatak odalarına milyonlarca doları paralel devlet mi koydu? Oğluna telefon ediyorsun, 'Paraları sıfırla' diye, paralel devlet mi sana tavsiye etti. 

Adana, bereketli toprakların olduğu yer. Yaşar Kemal'in memleketi Adana, yiğit adamların yaşadığı kent Adana, ulusal bağımsızlığını savunan kent Adana, ay bayrağı göklerde onurla dalgalandıran Adana, Adana ve Adanalılarla bütün Türkiye gurur duyacak. Adana 30 Martta bir tarih yazacak. Bir demokrasi şöleninin altına imza atacak. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş saygıdeğer yurttaşlarım ellerini vicdanlarına koysunlar. Onlar bu ülkenin namuslu insanları, onlara hiç bir şey söylemiyorum. Ama bu hükümet onları kandırdı. Bu hükümet Türkiye'yi kandırdı. Bu hükümet dünyayı kandırdı. Bu hükümet herkese yalan söyledi. Onun için söylüyordum; yalancıdan Başbakan olmaz. Hırsızdan Başbakan olmaz. Hem hırsız hem yalancıdan vallahi de billahi de olmaz."
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 00:29
YORUM EKLE