Taner Tekin'den ŞOK Kurultay çıkışı: bu bir tezgahtır

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Kurultay'la ilgili açıklama yaparak: 'MHP lileri bilinçli ve kasıtlı olarak polisle karşı karşıya getirmek için uygulanan bir tezgahtır.' dedi.

Siyaset 12.05.2016, 13:04 12.05.2016, 13:44
Taner Tekin'den ŞOK Kurultay çıkışı: bu bir tezgahtır
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin Kurultay ve hukuki süreçle ilgili açıklama yaparak ülkücüleri sağ duyuya davet etti.

KONGRE YAPILMASI ENGELLENECEK

Taner Tekin, 1 Kasım seçim sonuçlarını bahane ederek MHP’nin yapısını bozmak isteyenlerin başlatmış olduğu ve ardından da 543 üst kurul delegesinin imzasıyla, Ankara 12.Sulh Hukuk Mahkemesinde başlayan hukuki sürecin henüz tamamlanmadığını, hukuki süreç devam ederken, Kurultayın yapılamayacağı bütün kamuoyunun malumu olduğunu belirterek:'hukuki olmayan bir kurultayın yapılmaması için, Ankara emniyeti de adresi malum olan salonun etrafında önlem alacağını ve kimseyi salona yaklaştırmayacağını da açıklamıştır.

SU BULANDIRILIYOR

Yargıtay'ın MHP ile ilgili dosyayı incelemeye aldığını belirten Tekin, Yargıtay Mayıs ayı içinde karar vereceğini duyurduğunu belirterek; 'bu kadar aceleci davranmaları, hukuki sürecin sonuçlanmasını bekleyememeleri, başka başka hesaplar içerisinde oldukları konusunda ki kaygılarımızı artırmaktadır.'diye ifade etti.

Bütün süreç bu kadar açık ve aşikar ilerlemesine rağmen, günlerdir bazı basın organlarında ve özellikle sosyal medyada asılsız haberler ve sahte belgeler paylaşarak suyu bulandırmaya çalışmanın bir tezgah olduğunun altını çizen Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

BU BİR TEZGAHTIR

15 Mayıs 2016 tarihinde Kurultayın olmayacağını çok iyi bilen, fakat bildiği halde insanları Kurultay yapılmayacak bir salona götürmek için organizasyonlar yapmak, değişimden yana tavır koymuştur. MHP lileri bilinçli ve kasıtlı olarak polisle karşı karşıya getirmek için uygulanan bir tezgahtır. Bu tezgah, belki bazılarının şahsi hırslarını tatmin edebilir ancak, Milliyetçi Ülkücü Harekette ALLAH korusun çok derin yaralar açabilir. Telafisi çok zor kırgınlıklar doğurabilir. Böyle bir sonucunda camiamızın hayrına olmadığı gün gibi ortadadır.

Böylesi istenmeyen durumların ortaya çıkması ancak MHP den kopmak, koptuktan sonra da geri dönmemek, giderken de yanında kırgın ve küskün bir kesim oluşturup götürmek isteyenlerin çirkin tezgahının ürünü olabilir. Tüm ülküdaşlarımı bu tuzağı görmeye, sağduyuya, hukuki sürecin sonuçlanmasını ve Genel Merkezimizin izleyeceği yolu beklemeye, böylece sürecin daha da gerilmesine fırsat vermemeye davet ediyorum.

Biz Ülkücüler gidecek başka bir ocağımız yuvamız olmadığı bilinciyle bir ve beraber kalarak Türk düşmanlarının ve MHP düşmanlarının sevinmelerine fırsat vermeyelim .

ALLAHIM birliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin diyor, her bir ülküdaşıma saygılarımı iletiyorum.Yorumlar (7)
metin duysak 6 yıl önce
neyin hesabını yapıyorsunuz? hangi tezgahmış bu sizin bilip bizim bilmediğimiz. ülkücü irade engellenemez. akp'ye peşkeç çekmek mi ülkücü hareketin iradesine oratılı hareket etmek
meral aksu 6 yıl önce
neyin kafası ki bu? ülkücü hareketi tehditlerle bitirdiniz. o koltuklar kimseye baki kalmadı. emanete ihanet edenler her kim olursa olsun Allah'ın huzurunda hesap verecektir
aylin yılmaz 6 yıl önce
seni kim tutar başkan?
Ayhan Cengiz 6 yıl önce
Allahın hukukundan başka hiçbir hukuk Ülkücülük hukukunun üstünde olmamalı idi.Bu maalesef başarılamadı.Bizim mahrem konularımız neden alenileşsin ki? Bugün yapılan bazı hatalar gelecekte bu davayı temsil edecek olanların işini zorlaştıracak mahiyettedir.Harici muarrızların eline koz vrilmemeli.Zira bu kutsal davanın düşmanları çok, bize bizden başka dost yok.Genel merkezimizdeki yöneticilerimizden sade üyemize kadar hepimizin ülkücülük hukukunu esas alan bir anlayışa sahip olması dilek ve temennisi ile selamlarımı sunuyorum.
kaızm sivasli 6 yıl önce
ülkücüler tuzaklardan kurtulamıyor zaten. bir kurtulsalar iktidar olacaklar.
samsunlu ülkücü 6 yıl önce
gereksiz açıklama. sanik genel merkez sözcüsü. böyle bir açıklama bir il başkanının yapmazı gereken bir açıklama değildir. . bu şekilde bir davranış ülkücüleri rencide eder. sayın başkan lütfen inanmadığınız şeyleri söylemeyin
fırat güntekin 6 yıl önce
ülkücüler birlik beraberlik istiyor. resmi olmayan sonuçlara göre hareket etmek doğru değil. eline sağlık başkan