Alexa

Tanrıkulu, gençleri sandığa çağırdı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan TANRIKULU yaptığı basın açıklamasında gençleri sandığa çağırdı.

Tanrıkulu, gençleri sandığa çağırdı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan TANRIKULU yaptığı basın açıklamasında gençleri sandığa çağırdı.

Tanrıkulu, öğrencilere MHP’nin projelerini anlattı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi ve gençlerin sorunlarının çözümü için önerilerini anlattı.

İstanbul’da 20’den fazla üniversitenin öğrenci konseyi başkanları ile siyaset ve diplomasi kulüp başkanlarıyla Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde bir araya gelen Tanrıkulu, öğrencilerin başta eğitim-öğretim olmak üzere, burs, sağlık ve ulaşım sorunlarını dinlerken, gençlere 7 Haziran’da mutlaka sandığa gidin çağrısı yaptı.

Genç işsizlik

Türkiye’de şu anda en büyük sorunlardan birinin genç işsizlik oranının yüksekliği olduğunu dile getiren Tanrıkulu, üniversiteden mezun olan gençlerin iş bulamadığını söyledi. Bu sorunun çözümü için ekonominin her yıl yüzde 7’inin üzerinde büyümesini sağlayacak tedbirlerin alınması gerektiğini açıklayan Tanrıkulu, ayrıca üniversitelerde de eğitim kalitesinin artırılmasının da şart olduğunu kaydetti.

Gençlerin sorunları çözülecek

Üniversitede okuyan gençlerin birçok sıkıntı ile boğuştuklarını ve bu anlamda sorunların başında da; eğitim-öğretimin niteliği, barınma, burs, sağlık ve ulaşım geldiğini anlatan Tanrıkulu, “Öğrenci konseyi başkanlarımız ile siyaset ve diplomasi kulüp başkanlarıyla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Gençler sorunlarını bizimle paylaştılar. Bizde parti olarak zaten Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize özel önem veriyoruz. Bu konuda birçok projemiz var. Türkiye Öğrenci Konseyi son dönemde seçimlerini yapamıyor. İktidarın öğrenci konseyleri üzerinde ciddî siyasi baskısı var. Öncelikle bu baskının kaldırılması gerekiyor. MHP iktidarı döneminde gençlik toplulukları çok daha özgür olacak. Öğrencilerin bir çok sorunu var. Bunlardan biri de Vakıf üniversitelerinde harçlardan KDV alınırken, devlet üniversitelerinde böyle bir uygulama yok. Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler KDV uygulamasının kaldırılmasını istiyorlar. Barınma da en büyük sorunlardan biri. Öğrencilerin büyük bir kısmı kısıtlı bütçelerine uygun yurt bulamıyor. Yurt sorunu mutlaka çözülmeli. MHP iktidarında böyle bir sorun kalmayacak” dedi.

Sandıkta Hesap Sorun

Öğrencilere 7 Haziran seçimlerinin ülke geleceği açısından önemine de değinen Tanrıkulu, bu seçimlerin sadece milletvekili seçimi olmadığını, demokrasi ile diktatörlük arasında bir karar verileceğini söyledi. Bu nedenle gençlerin mutlaka sandığa gitmesi ve şikâyetçi olduğu iktidardan oyları ile hesap sorması gerektiğini açıklayan Tanrıkulu, bu konuda gençlerin en doğru kararı vereceğine inandığını sözlerine ekledi.

Program sonrası üniversiteli gençler, sorunlarını, dertlerini dinleyip, paylaşan ve çözüm önerileri sunan Tanrıkulu’na bir teşekkür plaketi sundular.

Fotoğrafaltı:

Tanrıkulu, İstanbul’da öğrenci konseyi ile siyaset ve diplomasi kulüp başkanlarıyla buluşarak, sorunlarını dinledi ve MHP’nin çözüm önerilerini anlattı.
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 13:27
YORUM EKLE