Tarkan’ın kuzeni Arif Tevetoğlu, MHP'den Aday

Sanatçı Tarkan’ın kuzeni Arif Tevetoğlu, Milliyetçi Hareket Partesi İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı oldu.

Siyaset 18.09.2015, 20:42 18.09.2015, 21:07
Tarkan’ın kuzeni Arif Tevetoğlu, MHP'den Aday
Sanatçı Tarkan’ın kuzeni Arif Tevetoğlu, Milliyetçi Hareket Partesi İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı oldu.

İktisat Fakültesini bitiren, Maltepe Belediyesi Meclis üyesi ve Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği Yönetim kurulu üyesi olan Tevetoğlu, sürücü kursu işletmeciliği de yapıyor.

Kutlu davanın her kademesinde görev yapan biri olarak her zaman taşın altına elini koyduğunu ifade eden Tevetoğlu, yeni dönemde de başta Maltepe, İstanbul ve Türk devleti olmak üzere yine bir nefer olarak hizmet etme sevdasında olduğunu kaydetti.

ARİF TEVETOĞLU KİMDİR?

Rize'de 1965 yılında dünyaya geldi. Ortaokul ve Liseyi Maltepe'de bitirdikten sonra 1991 yılında İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1994 – 2004 yılları arasında iki dönem tarihlerinde Maltepe Belediyesinde meclis üyeliği yapan Tevetoğlu, bir dönem MHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 2014 yerel seçimlerinde partisinden belediye başkan adayı oldu. Maltepe Sanayiciler ve İşadamları Derneği üyeliği, Maltepespor Kulübü yönetim kurulu üyeliği , Marmara ve Boğazlar Belediyeler Birliği Yönetim Kurul Üyeliği, Türkiye Engelliler Vakfı başkanlığı, Karadenizli İş Adamları Derneği Yönetim Kurul Üyeliği, Anadolu Yakası Özürlüler Spor Kulübü Asbaşkanlığı görevlerinde bulunan Tevetoğlu, işadamı kimliği ile de Maltepe'de öne çıkan isimlerden biri oldu.

Yorumlar (0)