Taşlıçay'dan 19 Mayıs Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Koordinatörü Nevin TAŞLIÇAY’ın “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Siyaset 19.05.2016, 16:08
Taşlıçay'dan 19 Mayıs Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Koordinatörü Nevin TAŞLIÇAY’ın “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında 19 Mayıs Bayramını Kutladı.

Taşlıçay'ın basın açıklaması şöyle:

19 Mayıs 1919, bu toprakların makûs talihinin değiştiği, yeni bir sayfanın açıldığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal tüm imkânsızlıklar ve karşı görüşlere rağmen Samsun’dan başlayarak tüm vatanı alev alev saran bir ateş yakmıştır. Bu ateş, bağımsızlık yolunda attığımız adımların ilkini oluşturmuş; milli şuur, milli irade ve bağımsızlık ülküsü vatanın her karışından ne pahasına olursa olsun düşmanın temizlenmesini amaç edinmiş ve nitekim bunu başarmıştır. Osmanlı Devleti’nin ardından toparlanmaya dahi vakit bırakmadan her yanı saran düşmana karşı verilen onurlu mücadelenin ilk adımı olan 19 Mayıs; göğsümüzü kabartan, gururla andığımız şerefli gündür.

19 Mayıs, tertemiz bir sayfanın, milli gücün bir göstergesidir ve günümüzde bir simge haline gelmiştir. Bugün bizi hala aynı tuzaklara düşürmeye çalışan devletlere karşı mücadelemiz aynı şevk ve heyecanla devam etmektedir. Gazi Mustafa Kemal “bütün umudum gençliktedir” derken, aslında gençlerimize büyük bir sorumluluk da yüklemiştir. Bugünün gençleri, Türk Devleti’nin bütünlüğünden, bağımsızlığından ve geleceğinden sorumludur. İnanıyoruz ki, gençlerimiz bu bilinçle kendilerini yetiştirecek ve harekete geçeceklerdir.

Bugünün ve yarının cevapları, dünde saklıdır. Tarih, ibret almamız ve ders çıkarmamız için beklemektedir. İnanıyorum ki gençlerimiz çok okuyacak, çok araştıracak, kendilerini geliştirecek ve yarın bu ülkeye faydalı yetişkinler olacaklardır. İnancımız, temennimiz, arzumuz budur. Azimle yürüyene, yol her daim açıktır.

Yüreğinde milliyet bilinci, hassasiyet ve asil Türk kanı taşıyan pırıl pırıl gençlerimizin, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum.

Yorumlar (0)