TBMM Araştırma Komisyonu Yusuf Ziya Yılmaz Başkanlığında Gerçekleşti

Depremin Büyük acılara neden olduğunu belirten AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "alınacak önlemler konusunda meclis araştırma komisyonumuz önemli tespitleri ortaya koyacaktır." dedi.

Siyaset 11.11.2020, 20:48 11.11.2020, 21:30
TBMM Araştırma Komisyonu Yusuf Ziya Yılmaz Başkanlığında Gerçekleşti

"Deprem ülkemizde büyük acılara neden oldu, alınacak önlemler konusunda meclis araştırma komisyonumuz önemli tespitleri ortaya koyacaktır."ifadelerini kullanan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz,  Gazi Meclis'te siyasi partilerin ortak kararıyla oluşturulan araştırma komisyonunun vakit kaybetmeden çalışmalarına başladığını belirtti.

Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını komisyon geçici başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, başkanlığında gerçekleştirerek divan seçimini yaptı.

Seçimlerde AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, komisyon başkanlığına getirildi.

Komisyonda açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Depremin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin acı bir gerçeği olduğunu ifade eden Milletvekili Yılmaz, Gazi Meclis'te siyasi partilerin ortak kararıyla oluşturulan araştırma komisyonunun vakit kaybetmeden çalışmalarına başladığını ifade ederek, Komisyonda her kesimin düşüncelerine yer verileceğini, geniş ve kapsamlı bir çalışmanın görev süresince yapılacağını söyledi.

Yılmaz konuşmasını şöyle devam ettirdi; "Komisyonumuz alanında uzman bir çok kişi, kurum ve kuruluşu dinleyecek, komisyon üyelerinin önerileri doğrultusunda gerekli çalışmaları yapacaktır. Ülkemiz için önemli bir çalışmayı meclis araştırma komisyonumuzun başarı ile yerine getireceğine inanıyorum. Tecrübeli isimlerden oluşan üyelerimiz deprem konusunda önemli katkılar sağlayacak. Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)