Alexa

TBMM Geçici Başkanı Celal Adan Oldu

TBMM Başkanlığı'ndan dün itibari ile çekilen Binali Yıldırım TBMM'deki görevini  Celal Adan'a devretti. Yıldırım; Gönlüm rahat"  diye konuştu. Peki Celal Adan kimdir?

TBMM Geçici Başkanı Celal  Adan Oldu

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali YıldırımTBMM Başkanlığı görevini TBMM Başkanvekili Celal Adan'a devretti. Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Celal Adan, yeni Meclis Başkanı seçiline kadar TBMM Geçici Başkanı olarak görev yapacak.

Ak Parti Cumhur İttifakıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, törende konuşmasında, Bütün gruplarla uyum içinde çalışmaya gayret ettiğini belirterek şöyle konuştu:

"Bugün görevimi yaparken gönlüm rahat. yapılan anayasa değişikliğinden sonra yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı sistemi milli iradenin tecelli ettiği meclisimiz bundan soran yürütme ve yasama arasındaki ilişkilerin daha da net olarak belirlendiği ve daha çok milletimizin ihtiyacı olan yasaların yapılması millet asına denetim faaliyetlerinin sürdürülmesi görevini ifa edecektir. Meclis'in bu anlamdaki gücü daha da artmış olacaktır. Görevi değerli başkan vekili İstanbul milletvekili siyasette uzun süre tecrübesi olan değerli kardeşim Celal Adan Bey'e teslim ediyorum."

Celal Adan Kimdir?

İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday olan Celal Adan'ın kim olduğu, nereli olduğu, buzamana kadar nerelerde görev yaptığı merak ediliyor. Celal Adan ile ilgili detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 11:20
YORUM EKLE

banner325