Temel Armutçu; Ben Olsam İstifasını Alırdım!

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU, Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu belirttiği Kürşad Gündoğdu'nun sosyal medya paylaşımına tepki gösterdi.

Siyaset 23.05.2021, 13:31 23.05.2021, 13:46
Temel Armutçu; Ben Olsam İstifasını Alırdım!

Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu belirttiği Kürşad Gündoğdu'nun sosyal medya paylaşımına tepki gösteren Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

20 Mayıs Perşembe akşamı Saat 21.00'de Habertürk TV'de yayınlanan Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu "Nedir Ne Değildir?" programının konuğu Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu idi. Gazeteci Kemal Öztürk, Nagehan Alçı ve Veyis Ateş de sorularıyla programın diğer katılımcıları idiler.Genel Başkanımız sorulan bir soruya cevap verdiği esnada programın 24. dakika 48.saniyesinde, ekrana "Karamollaoğlu: Hamas bir terör örgütü" yazısı belirdi ve tam 1 dakika boyunca da ekranda kaldı. Programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy, programın 36.dakika 20.saniyesinde "biraz önce KJ'de bir hata oldu Sayın Karamollaoğlu 'Hamas bir terör örgütü' demiş gibi yazıldı, Sayın Karamollaoğlu böyle bir şey demedi, hata bizim KJ hatasıdır düzeltiyorum" dedi. Söz konusu program yaklaşık 2 saat sürdü ve Saat 23.00'e doğru da bitti.

Program bittikten 15 buçuk saat sonra, Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu duyduğum Kürşad Gündoğdu facebook sayfasından, "Karamollaoğlu, Batı dünyasının Hamas'a bakışını değerlendirirken, Hamas'ı terör örgütü kabul edenlerin deyimiyle kullandığı "Hamas terör örgütü" sözleri Habertürk tarafından KJ'ye yansıtıldı. AFERİN TEMEL...SENDENDE  BU BEKLENİRDİ" diye siyasi ahlaka sığmayan provakatif ve trollerin dahi şuan yapmaktan imtina ettiği paylaşımını yaptı.

Kürşad Gündoğdu kimdir, kaç yaşındadır, eğitimi nedir, mesleği nedir, kaç yıldır aktif siyasetin içerisindedir, zamanın da trollük yaptı mı bilmiyorum, kendisini de tanımam. Şahsî değil ama 17 yıllık bir iktidar partisinin samsun il yönetim kurulu üyesi ise siyaseten kendisine bir tavsiyem olacak: Siyasetçi olarak bir cümle konuşmadan önce, bir paylaşım yapmadan önce iyice düşün derim. Hele bu konuşacağın veya yazacağın bilgi başkasına ait bir bilgi ise iyice araştırıp, doğruluğuna emin olduktan sonra konuş, yaz derim. Söylediklerin, yazdıkların belgeleriyle yalanlanır utanırsın, bozulursun, kızarırsın.

Programın akışını yukarıda teferruatlıca izah ettim. İnanmaya bilirsin. https://youtu.be/Owki8ql0114 bu link adresinden yazdıklarımın tamamının doğru olduğunu göreceksin. Her şeyden önce şunu bil ki; Millî Görüş, 1969 yılından itibaren siyaset sahnesindedir ve o günden bu yana Filistin'e bakışı bellidir: "Siyonist Terör Devleti İsrail o toprakları terk etmelidir ve asıl sahibi olan Filistinlilere verilerek, başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devleti kurulmalıdır" der ve hâlâ da aynısını söylemeye devam etmektedir.

Yıllardır Kudüs'ün işgal tarihini insanların zihnine kazırken, bizler Kudüs'ün tamamının İslam'ın olduğunu yağmurda çamurda haykırırken, son katliamda, pandemi sürecinde bile tüm zorluklara rağmen, milkolarıyla teşkilâtlarıyla Filistin için kıyamda beklerken sizler neredeydiniz? Allah (c.c.)'dan Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanınız sizin gibi düşünmüyor. Provakasyon insanları birbirinden uzaklaştırır birleştirmez.

Yukarıda yazdığım gibi yaşını bilmiyorum. Madem, birilerine çamur atacaksın, önce genel başkanınızın şuan ki fikrini bilin, yalan yanlış iftiralarla benzetmelerle provakatörlük yaparak gelecekde oluşabişecek birliltelikleri başlamadan bombalamayın.  Yinede illa birşeyler üzerinde bilgi edinmek istersen boş işler yerine Şunları bir araştır derim: 16 Şubat 2006 tarihinde Hamas'ın Siyasi Şefi Halid Meşal'i Türkiye'ye davet ettiği halde görüşmeyip, parti genel merkezinin garajından çıkaran, Ankara Esenboğa Havalimanı'nın kargo kapısından Tahran uçağına bindiren kimdi? 13 Kasım 2007 tarihinde Siyonist Terör Devleti İsrail'in Cumhurbaşkanı Şimon Peres'i TBMM Kürsüsünde konuşturup, milletvekillerine ve bakanlara alkışlatan kimdi?

Evet... Kürşad Gündoğdu ve Kürşad Gündoğdu gibi olanlar. Hasbelkader size tavsiyem bunlar. Tavsiyelerimi tutacağınızı umut ediyorum. Tutmaz iseniz; "Aferin Kürşad...  Aynen devam et, senden de beklediğimiz bu. Ama şunu iyi bil ki; senin bu sözlerin bizim nezdimizde karın aprısından ibarettir ve ancak o kadar rahatsızlık verir" der geçeriz. Son sözüm Ak Parti Samsun İl Başkanına; Benim il yönetim kurulu üyelerimden herhangi biri, herhangi bir siyasi partinin genel başkanı hakkında böyle bir paylaşım yapmış olsun, derhal istifasını alırdım.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)