Temel Armutçu; CUMA namazları kontrollü bir şekilde kılınsın

Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu; , "Toplumun %99 unun müslüman ve bu nüfusun da yaklaşık %70 inin cuma namazı kıldığını düşünürsek; Cuma namazı gibi önemli bir meseleyi bir an evvel çözüme bağlamanız elzemdir." dedi.

Siyaset 14.05.2020, 21:13
Temel Armutçu; CUMA namazları kontrollü bir şekilde kılınsın

"Yüz yıllardır, İslam dinini korumak adına ya da şeytanın vesvesesi ile tarih boyu aldığımız bazı kararlar acayip, anlamsız ve yanlıştır." ifadelerini kullanan Temel Armutçu;  "Özellikle son yüzyılın ilk çeyreği biz müslümanlar için  hiç de iç acıcı değildir. Şuan içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, en büyük yanlış ve tezat, AVM'lerin açılarak, CUMA namazlarının ise hala yasak tutulmasıdır..." dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu, "Müslüman, camiye en temiz şekliyle disiplin içinde girer, avm ye ise istediği gibi girer." ifadelerini kullanarak şunları söyledi:

Dünyada tüm bilim adamlarının ortak uyarısı; coronadan korunmanın en önemli kuralı, temizlik (hijyen) ve  fiziksel mesafedir. Lütfen, ey güzel ve özel idarecilerimiz! Dünya insanlığına dayatılan yanlış bir algıyı ortadan kaldırmak size düşer. Corona = Dinsizlik değildir ve Corona Kabe'de üreyip ya da üretilip tüm dünyaya yayılmamıştır. Bir müslüman olarak iyi niyetle teklifimdir. Fiziksel mesafe kuralları içinde, pandemi kurullarının belirleyeceği açık alanlarda, ( Birçok cami'nin bahçesi buna musait)  CUMA namazları kontrollü bir şekilde kılınsın... Normalleşme sürecine girdigimiz şu günlerde, Toplumun %99 unun müslüman ve bu nüfusun da yaklaşık %70 inin cuma namazı kıldığını düşünürsek; Cuma namazı gibi önemli bir meseleyi bir an evvel çözüme bağlamanız elzemdir.
Eğer Cuma namazı meselesini de müslümanların menfaatine çözüme ulaştırırsanız, siz idarecilerimiz olarak pandemi sürecindeki başarılarınızı da, en güzel ifadeyle, taçlandırmış olursunuz.

"Bu da bir nevi yaradana şükrünü bildirmek olur" Tedbiri alarak takdiri Allah'a bırakmak, biz müslümanların en önemli görevlerindendir.

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)