banner401Temel Armutçu; Esnafın Gücü Kalmadı

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Ak Parti Samsun İl Başkanı 750 liralık kira yardımından esnafın memnun olduğu yönünde açıklama yapmış. Doğrudur, mahalle aralarındaki çay ocakları, berberler gibi küçük iş yeri sahipleri bu yardımdan memnundur. " dedi.

Siyaset 16.12.2020, 09:33 16.12.2020, 10:15
Temel Armutçu; Esnafın Gücü Kalmadı

Pandemi ilan edilmesinden bu yana da tüm ülkeler gerek ekonomik, gerek sağlık, gerekse de sosyal hayat anlamında birçok tedbirler aldığını belirten Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemimiz de bazı tedbirler almıştı hatırlarsanız. Ağırlıklı olarak öteleme ve krediden ibaret olan. İktidarın birkaç gün öncesinden "müjde (!)" olarak vermeyi söylediği ve adeta kamuoyunu kendine endekslediği son kira kararı ise tamamen sükut-u hayal oldu vatandaşımız için." dedi.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu'nun yazılı basın açıklaması şöyle:

İktidarın, iş yeri kira olan esnafa üç ay süreyle; Büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise aylık 500 lira kira desteği kararı, iktidarın kira bedellerinden ve hâlimizden bîhaber olduklarının ispatı niteliğinde oldu adeta. Vatandaşın içinde olduklarını söyleyenlerin, vatandaşın hâlini bildiklerini söyleyenlerin, vatandaşın derdiyle dertlendiklerini söyleyenlerin, vatandaştan ne kadar kopuk olduklarını ilan etmiş oldular bu kararlarıyla.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı 2003 yılından bu yana yaptığı görevler nedeniyle hiç fatura ödemediğinden, hiç market/pazar alışverişi yapmadığından elektriğin kwatt/h fiyatını, suyun ton fiyatını, doğalgazın metreküp fiyatını, benzinin-mazotun-lpg'nin litre fiyatını, bir ekmeğin fiyatını, bir paket makarnanın fiyatını, pirincin-bulgurun-patatesin-soğanın-domatesin vs kg fiyatını bilmeyebilir. Ticari hayatı veya kirada mülkiyeti olmadığından da iş yeri kiralarının bedelini bilmeyebilir. Her ay dünyanın maaşını alan etrafındaki o kadar danışman, o kadar bakan, o kadar bürakratta mı gerçeklerden bîhaber hâle geldiler? Ya da elitistlerden mi oldu hepsi bir anda da bu kadar ülkenin realitesinden uzaklaştılar?


Devlet yönetmek, millet yönetmek vatandaşın hâlini bilmekle, derdiyle dertlenmekle mümkün olur. Kapalı, kısıtlı ve dar bir çerçevedeki mutlu azınlığı ülkenin tamamı sanmak, vatandaşın tamamı kabul etmek hayıflanılacak bir durumdur. Ak Parti Samsun İl Başkanı 750 liralık kira yardımından esnafın memnun olduğu yönünde açıklama yapmış. Doğrudur, mahalle aralarındaki çay ocakları, berberler gibi küçük iş yeri sahipleri bu yardımdan memnundur. Bu memnuniyet anketini Çiftlikte, Gazi Caddesinde, Mecidiyede, Adnan Mendereste (sahilde), Bulvarda vs yapsın da esnafın mağduriyetini bizatihi müşahade etsin. Avukat olan Ak Parti İl Başkanı'nın iş yeri kendisine mi ait bilmiyorum. Eğer kiralıksa aylık kira bedelini açıklasın. Kendisine aitse o iş yerini aylık kaç liraya kiraya verir? Kirada oturan meslektaşları kaç lira kira veriyor, haberi var mı acaba?

Yoksulluğu bitirdiklerini söyleyerek, milleti açlığa mahkum hâle getiren ve 20 milyon vatandaşını kendinden aldığı yardımla yaşar hâle getiren bir iktidarla yaşıyoruz. Sizden istirhamımız; pandemi nedeniyle devlet adına yapacağınız bir yardım olacaksa, diş kovuğunu doldurmayacak şekilde değil de derde derman olacak şekilde olsun.
 

Yorumlar (0)