Temel Armutçu, Malatya Valisinin konuyla ilgisi nedir?

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Şehitlerimizin isimlerinin Malatya Valisi tarafından açıklanması ise ayrı bir muamma. Neden İçişleri veya Millî Savunma Bakanlığı açıklamadı? Malatya Valisinin konuyla ilgisi nedir?" diye sordu.

Siyaset 16.02.2021, 13:21
Temel Armutçu, Malatya Valisinin konuyla ilgisi nedir?

Irak'ın kuzeyindeki Gara'da bir mağarada şehit edildiler ile ilgili açıklamada bulunan Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, İlk haberi Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Kaçırılan 13 sivil vatandaşımızın mağarada naaşlarına ulaşıldı" diyerek haberi duyurduğunu belirterek, "Naaşlarına ulaştıkları şehitlerimiz, sivil vatandaşlarımız değildi hâlbuki. Sayın Bakan da biliyordu; askerimizdi, polisimizdi. Bakan şehit asker ve polislerimizi neden sivil vatandaş olarak duyurdu? Bunun açıklamasını da ayrıca mutlaka yapması gerekir." ifadelerini kullandı.

Malatya Valisinin konuyla ilgisi nedir?

Şehitlerimizin isimlerinin Malatya Valisi tarafından açıklanması ise ayrı bir muamma olduğunu belirtenr Armutçu, "Neden İçişleri veya Millî Savunma Bakanlığı açıklamadı? Malatya Valisinin konuyla ilgisi nedir? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından, "bu Millet ve Şehitlerimiz yüzümüze tükürsün" paylaşımı, alışkın olmadığımız devlet adamlılığı paylaşımı şeklinde olmuş olsa da aziz milletimizin vatan hainleri hâriç kimsenin yüzüne tükürmeyeceğini Bakanın kendisi de gayet iyi bilir. Millet, devlet erkanından görevini yapmasını ister ve bekler. Yapmayandan da istifa etmesini. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan, en kısa zamanda; kırmızı bültenle aranırken TRT ekranlarına çıkarılan terörist Osman Öcalan'ı yakalatmasını ve adalete teslim etmesini bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu'nun açıklaması şöyle;

Millet şunu soruyor ve verilecek cevabı da merak ediyor: 2015 ve 2016 yıllarında, teröristlerce kaçırılan askerimizin ve polisimizin kurtarılması için devletim ne yaptı? Irak'ın Kuzeyine bu zaman zarfında defalarca sınır ötesi harekât yapılmışken, Irak Kürt Bölgesi Yönetimiyle (Barzanilerle) dostane ilişkiler içerisindeyken kaçırılan askerlerimiz ve polislerimizin kurtarılması için devletim ne yapıldı? Muhalefet milletvekillerinin konu ile ilgili soruları Başbakan ve Bakanlar tarafından neden cevaplanmadı?

Vatan uğruna gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içen 13 şehidimiz, dualar ve fatihalar eşliğinde dün defnedildiler. Dün aynı zamanda Ak Partinin bazı illerinin de kongre günüydü.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize kongresine katıldı ve diğer kongre salonlarına da canlı bağlantıyla hitap etti. "Koronavirüs salgınına rağmen kongre yapıyoruz ve salon lebaleb (tıklım tıklım, tamamen) dolu" diyerek, kendilerinin koymuş oldukları pandemi kurallarını hiçe saydıklarını da itiraf ederek. Pandemi kuralları ihlali nedeniyle Rize İl Pandemi Kurulu, Ak Partiye idari ceza işlemi yapabilir mi?

Kongre esnasında, daha yürek acısı taze olan Gara şehidimiz Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi ile tüm salon ve canlı yayını seyreden herkesin duyacağı şekilde telefonla görüşülmesinin izah edilecek, kabullenilecek hiç bir tarafı yoktur. Bu görüşme hem de televizyon kanalları canlı yayındayken ne adına yapıldı? Şehidin acısı mı paylaşıldı annesiyle? Annenin hıçkırıklarla ağlamasını kaç kişi duydu?

Suudi Arabistan Kralı vefat ettiğinde 3 gün Ulusal Yas ilan edilmişti hatırlarsanız. 13 şehidimiz için hadi 3 gün değil, 1 gün olsun Ulusal Yas ilan edilemez miydi? Hadi onu da etmediniz, il kongrelerinizi bari erteleseydiniz ya.

Hayatı boyunca hep güç merkezlerinin yanında olan, hiçbir yerde sağlam ve sabit durmayan fetö artığı, kumpasçı Hüseyin Gülerce, herkesi kendisi gibi istikametsiz zannetmiş olacak ki 52 yıldır aynı çizgide, sabır ve metanetle istikrarlı bir şekilde duran Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu'na akıl vermeye kalkmış. Hadsiz...

Rabbim şehitlerimize tekrar rahmet eylesin, ailesine ve sevdiklerine sabırlar ihsan eylesin, milletimiz ve vatanımız sağolsun.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)