banner401Temel Armutçu, Mızrak Çuvala Sığmıyor

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU, "Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile canlı Arap Müziği eşliğinde, Coronavirus tedbirlerinin olmadığı bir ortamda, Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla akşam yemeği yenilmesinin bir izahı olamaz" dedi.

Siyaset 21.12.2020, 16:48 21.12.2020, 21:33
Temel Armutçu, Mızrak Çuvala Sığmıyor

Resmî rakamlara göre dünya genelinde 1 milyon 700 bin, ülkemizde de 18 bin 100 kişi Coronavirus nedeniyle vefat ettiğini, Dünya genelinde 76 milyon, ülkemizde ise 2 milyon kişi bu hastalığa yakalandığını belirten Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Tüm dünya tedavisi henüz tespit edilememiş bir hastalığın pençesinde. Her geçen gün tedaviyle ilgili yeni buluşların açıklanması herkesi büyük bir umuda düçar eyliyor." dedi.

Bir ülkede terör saldırıları, doğal afetler veya ulaşımda meydana gelen kaza sonrasında vefatlar olduğunda tüm vatandaşlar derin bir üzüntüye büründüğünü belirten Armutçu, "Vefat edenlerin sayısı yüksek olursa üzüntü büyüdüğü gibi ülke genelinde de "Ulusal Yas" ilan edilir ki vefat edenlerin üzüntüsünün herkes tarafından yaşanılması, en azından yürekten hissedilmesi arzu edilir. Coronavirus nedeniyle hiçbir ülkede "Ulusal Yas" ilan edilmedi ama tüm ülkelerde eğlence sektörlerinde kendiliğinden büyük bir daralma meydana geldi. Her gün verilen vefat haberleri, insanı ister istemez bir muhasebe yaptırıyor ve vefat edenleri de rahmetle andırıyor." dedi.

Resmî açıklamalara göre, ülkemizde son bir aydır her gün ortalama 200 vatandaşın vefat ettiğini, binlerce kişi de tedavi gördüğünü, bu rakamların her akşam Sağlık Bakanı tarafından da mutat halde açıklandığını ifade eden Armutçu, "Allah tez zamanda bu hastalıktan tüm insanlığı kurtarsın.
Böyle bir zamanda, ülkemizi ziyarete gelen Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile canlı Arap Müziği eşliğinde, Coronavirus tedbirlerinin olmadığı bir ortamda, Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla akşam yemeği yenilmesinin bir izahı olamaz, olsa da geçerli olmaz." dedi.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu yazılı basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü:


"Keşke her gün böyle ziyafetler olsa Beştepe Külliyesi’nde... Muhaliflerin itirazı neye anlamadım. Kendileri olsa iktidarda ne yapacaklardı?
Irak Başbakanı’nın ve yanındaki üst düzey heyetinin önüne kuru fasulyeyi, bulgur pilavını yanında da ayranı dayayıp; “Valla ekonomimiz biraz sıkıntıda... Artık bunlarla idare edin!” falan mı diyeceklerdi?" diye yazması, meseleyi kavrayamadığının ya da kavramak istemediğinin göstergesi niteliğinde olmuştur.

Buradaki mesele Sayin Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu yemekte değil. Ülkemizde her gün ortalama 200 kişinin vefat ettiği bir zamanda, canlı müzik eşliğinde hiçbir şey yokmuş gibi davranılarak yemek yenilmesinde. O masalarda isimlerini bile teleffuz edemediğimiz, bize ait olmayan yemeklerin, içeceklerin, tatlıların ikram edildiğini herkes zaten biliyor artık.

Medyaya düşen o yemek görüntüleri de gösterdi ki; halkından kopmuş ve tamamen dar ve kısıtlı bir çevreyle yaşar hâle gelmiş yöneticilerimiz, iktidar mensuplarımız var maalesef. Olayları çarpıtan Yandaşlar ne kadar çabalarsa çabalasın, ne kadar gayret gösterirse göstersin bu gerçeğin tersinin var olduğunu ispatlayamazlar. Çünkü artık mızrak çuvala sığmıyor."
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
az bulutlu