Terörle bizi yıldıramazlar

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar.'dedi.

Siyaset 09.07.2016, 18:12
Terörle bizi yıldıramazlar
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve kalabalık bir davetli katıldı. Protokol üyelerini Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk karşılayıp ağırladı. 

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Tüfenkci, yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar. Çünkü bizim kardeşliğimizin mayasında bu topraklar, gelenekler, bu yaylalar var. Biz birbirimizin aynası, birbirimizle yoğurulmuş mayalar gibiyiz. Dolayısıyla bu topraklarda yetişen çiçekler gibi hür, birbirimize sahip olan sen-ben olan ben-sen olan iklimin çocuklarıyız. Dolayısıyla bizi parçalamaya, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar Allah’ın izniyle amaçlarına ulaşamayacaklar. Bizler sizlerden yetkiyi, gücü alıyoruz. Sizler bizlere sahip çıktığınız, bu topraklara bu ülkeye, vatana sahip çıktığınız sürece Allah’ın izniyle hiçbir güç bu ülkeyi parçalamaya, bölmeye gücü yetmeyecek.” ifadelerini kullandı.

MÜCADELE EDİYORUZ

Bir yandan terörle mücadele ederken, bir yandan da ülkenin ekonomisini büyütmek için çalıştıklarını belirten Bakan Tüfenkci konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da bu ülke insanlarının işini, aşını, ülkenin ekonomisini büyütme adına gece gündüz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, hükümetimizi gece gündüz çalışıyor. Kapı kapı ülkelere giderek daha fazla nasıl mal satabiliriz, nasıl ihracatımızı artırırız diye gece gündüz mücadele ediyoruz. Üretimimizi nasıl artırabiliriz neler yapabiliriz diye gece gündüz mücadele ediyoruz. Ürettiğimizi nasıl artırabiliriz diye kafa yoruyoruz. Esnafın nasıl işini aşını büyütebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz.”


Yorumlar (0)