Alexa

TIR'larda dolar vardı iddiası

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, durdurulan TIR'ların içerisinde dolar olduğunu söyledi.

TIR'larda dolar vardı iddiası
banner327
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, durdurulan TIR'ların içerisinde dolar olduğunu söyledi. 

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Türker, ihbar üzerine durdurulan TIR'ların içerisinde dolar olduğunu, İhbarı da İnterpol'ün yaptığını öne sürdü.

Türker, Bu silahlar ve paranın El Kaide'ye gittiği tespit edilirse bu ülkenin Başbakanı Lahey'de insanlık suçuyla yargılanacağını söyledi. 

Türker, Durdurulan Tırların içindeki Bu dolarlar Suriye'ye gidiyor, El Kaide'ye gidiyor. Ama dolarların bir kısmı El Kaide'ye değil başka yasaklı bir ülkenin dolarını El Kaide alıp o ülkeye taşıyor. Başbakanının bilgisi dâhilinde taşıyorlar. Bu silahlar ve para birlikte, El Kaide'ye gittiği tespit edilirse bu ülkenin Başbakanı Lahey'de insanlık suçuyla yargılanır." dedi.

"MİT ne zamandan beri Kızılay oldu?" diye soran Türker, "Kızılay var. Kızılay'ın o malları taşıması gerekir, ama MİT taşıyor. Bizim o gördüğümüz yol çevirme ihbarlarını yapanlar böyle Başbakanın dediği gibi cemaat ya da şu bu değil, İnterpol" diye konuştu.

 bu para taşınıyorsa. Bu silahlar ve para birlikte, El kaide'ye gittiği tespit edilirse bu ülkenin Başbakanı Lahey'de insanlık suçuyla yargılanır." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 12:26
YORUM EKLE