Tongüç; ilk hissin Saadet Partisi kadrolarında olması, bir lütfüdur

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Kıbrıs meselesi, Akdeniz’de yaşanan gelişmeler, Ortadoğu'da büyük İsrail’in kurulması yönünde atılan adımların, Suriye’nin karıştırılması, ülkemiz ve bölgemizi parçalamaya yönelik adımları konusunda uyardı.

Siyaset 30.12.2019, 19:57 30.12.2019, 20:18
Tongüç; ilk hissin Saadet Partisi kadrolarında olması, bir lütfüdur

Millî Görüş'ü / Saadet Partisi’ni iktidar'a getirmek ve bu belaları savabilecek bir mekanizma ve âdil bir düzen kurmak istiklerini belirten Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, "Hem Türkiye'nin hem de bütün dünyanın bir kargaşa içerisinde olduğunu hep beraber görüyoruz. Hepimiz bu memleketin evlâdıyız. Nasıl ki bir romatizma hastası, yağmurun geleceğini hissedebiliyorsa, bir rahmet deryası çerçevesinde aziz milletimiz ve ülkemiz ile ilgili bir takım hayr ve şer hususlarda ilk hissin Millî Görüş/Saadet Partisi kadrolarında olması, Allah'ın bir lütfüdur. " dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bugün hiç kimse bize; '50 yıllık tarihinizin içerisinde siz şöyle dediniz ama sonunda bunun maliyeti sizin dediğiniz gibi değil şu şekilde çıktı' diyemez. Böyle bir şey diyebilecekleri bir tane hadise yoktur! Ondan dolayı bizim söylediğimiz şeylerin; 'ulaşamadığımız ciğere mundar demek' anlayışından ziyade, yaşanabilecek büyük bir tehlikenin ön habercisi çerçevesinde ele alınması gerekir!

Bir doktor misali tahlil yapıyoruz...

Kıbrıs meselesi, Akdeniz’de yaşanan gelişmeler, Ortadoğu'da büyük İsrail’in kurulması yönünde atılan adımlar, Suriye’nin karıştırılması, ülkemiz ve bölgemizi parçalamaya yönelik adımlar!...

Biz Saadet Partisi olarak bugün bu iktidar'a 'uyarı' vazifemizi yapıyoruz? Çünkü bu iktidar'ın, şu saydığım meselelerle ilgili ekonomik, siyasî, ahlâkî ve dış politikadaki gelişmeler üzerinden elde ettiğimiz verilere baktığımızda, milletimizin üzerine doğru gelmekte olan bu belaları savacak bir kapasitesi, formülü, reçetesi bulunmamaktadır.

'Ulaşamadığımız ciğere mundar! dediğimizden beğenmediğimizden dolayı değil, ülkemizin üzerine üzerine gelen ahlâkî, manevî, iktisadî ve siyasî belaların peş peşe gelmesinden ve buna karşı yetki verdiğimiz mevcut iktidar'ın bu belaları savabilecek bir reçetesinin olmadığından dolayı.

Onun için Millî Görüş'ü/Saadet Partisi’ni iktidar'a getirmek ve bu belaları savabilecek bir mekanizma ve âdil bir düzen kurmak istiyoruz..."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu