Tren Seferlerinin Yeniden Başlaması İle İlgili Program

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Modermize edilen demiryolu hattında yolcu treni seferlerinin yeniden başlaması ilimize, bölgemize, milletimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi. 

Siyaset 22.06.2022, 22:23 23.06.2022, 00:22
Tren Seferlerinin Yeniden Başlaması İle İlgili Program

Bölgesel tren seferlerinin yeniden başlaması ve Samsun'dan Amasya'ya ilk seferin gerçekleşmesi nedeniyle Samsun Gar'ın da program düzenlendi. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yapılan iyileştirme çalışmalarıyla demiryolu hattının modernize edilmesinin ardından Samsun-Amasya ve Amasya-Havza tren seferleri yeniden başladığını belirtti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte programa katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, trene binerek vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyerek, "Milletimize hizmetlerimiz devam ediyor. Modermize edilen demiryolu hattında yolcu treni seferlerinin yeniden başlaması ilimize, bölgemize, milletimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi. 

Havza-Amasya arasında ise her gün 6 sefer gerçekleştirilecek

Ak Parti İl Başkanı Başkan Ersan Aksu, hat üzerinde uzun zamandır modernize çalışmaları devam ettiğini, ancak son iki yıldır yük taşımacılığı yapıldığını hatırlatarak şunları söyledi: "Modernize çalışmalarıyla demiryolu hattında yeniden başlayan seferlerle Samsun-Amasya arasında sabah akşam olmak üzere her gün toplam 2 sefer yapılacak. Havza-Amasya arasında ise her gün 6 sefer gerçekleştirilecek. Vatandaşlarımız eskisinden daha konforlu ve rahat bir şekilde seyahat imkanı bulabilecak. Bölge halkımız adına Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyor, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu'na, Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Sn. Çiğdem Karaaslan'a, Sn. Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"  

Samsun'un çok özellikli bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Ersan Aksu, "İlimiz havayolu, karayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşım ağıyla lojistik bir üs ve aynı zamanda stratejik öneme sahip. Bu nedenle hem yük hem de yolcu taşımacılığı noktasında ulaşım altyapısı çok geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. Tarımdan sağlığa, ticaretten sanayiye pek çok alanda geniş bir coğrafyaya hizmet eden lokomotif bir kent olan Samsun'umuzda demiryolu hattı da önem arz ediyor" ifadelerini kullandı. 

Program sonunda Samsun-Amasya seferine giden ilk tren düdüğü çaldı ve tren alkışlarla uğurlandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)