Alexa

Tuğluk: 'Kürdistan'a statü' zamanıdır'

Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, "Vereceğiniz oylar 'gençlerimiz ölmesin, artık hiç kimse ölmesin' anlamına gelecek." dedi.

Tuğluk: 'Kürdistan'a statü' zamanıdır'
banner327
 VAN'ın Muradiye İlçesi'nde seçim bürosunun açılışına katılan Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Kürt halkının artık statüsüz yaşamayı kabul etmediğini söyledi.

Yapılacak yerel seçimlere değinen Tuğluk, "Vereceğiniz oylar 'gençlerimiz ölmesin, artık hiç kimse ölmesin' anlamına gelecek. Mesele bir belediye seçimi meselesi değil, bir koltuk meselesi hiç değil. Şu anda acil olan ve mutlaka gerçekleşmesi gereken barış sürecinin ilerlemesidir. Hiç kuşku yok biz barış derken, Erdoğan'ın bahsettiği kırıntılardan söz etmiyoruz" dedi.

 'Öcalana özgürlük Kürdistan'a statü' zamanıdır. diyen tuğluk "Bütün sistem güçleri de çok iyi biliyor ki Kürt halkı artık statüsüz yaşamayı kabul etmiyor. Artık Kürdistan'a Kürt halkının anayasal hakları tanınarak statüsünün gerçekleşmesi gereken bir zaman aralığındayız." dedi ve şöyle devam etti:

"Kan gözyaşı savaş isteyenlere karşı, hayır biz onurlu bir barış istiyoruz, özgürlük demek anlamına gelecek. Vereceğiniz oylar gençlerimiz ölmesin, artık hiç kimse ölmesin anlamına gelecek. Mesele bir belediye seçimi meselesi değil. Bir koltuk meselesi hiç değil. Şu anda acil olan ve mutlaka gerçekleşmesi gereken barış sürecinin ilerlemesidir. Hiç kuşku yok, biz barış derken, Erdoğan'ın bahsettiği kırıntılardan söz etmiyoruz. Biz onurlu bir barıştan bahsediyoruz. Barış derken önderliğimize özgürlük diyoruz, Kürdistana statü diyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 23:29
YORUM EKLE