Tuğrul’un aldığı karar değersizdir, yapılan teklif ahlaksızdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tuğrul Türkeş’in partisine ve genel başkanına haber vermeden aldığı kararın bir değeri olmadığını açıkladı.

Siyaset 28.08.2015, 14:22 28.08.2015, 14:28
Tuğrul’un aldığı karar değersizdir, yapılan teklif ahlaksızdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık teklifinde bulunduğu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in partisine ve genel başkanına haber vermeden aldığı kararın bir değeri olmadığını açıkladı.

Tuğrul Türkeş ile ilgili sorulara Tuğrul Türkeş’in soyadını söylemeden sadece ismini kullanarak cevap veren Adan, “Tuğrul’un aldığı karar değersiz bir karardır. Tuğrul’a yapılan teklif değersiz ve ahlaksızdır.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, 'Tuğrul Türkeş'in ‘beni o partiden atamazlar’ açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna Adan, şu cevabı verdi: “Tuğrul’un aldığı karar değersiz bir karardır. Tuğrul’a yapılan teklif değersiz ve ahlaksızdır. Bunu değerlendirmeye Türk siyasi hayatı adına değer görmüyorum. MHP genel başkan yardımcısısınız, partinize haber vermeden genel başkanınıza haber vermeden alınan kararın hangi değeri olabilir. Bu değersiz olayı gündemden süratle düşürün. Değersiz bir olaydır. Türk milliyetçiliğinin tarih yazdığı bugünkü mücadelesinde boyun bükmeyen devletin kuruluş iradesinin tartışmaya açıldığı dönemde dik duran baskılara karşı milletten güç alan Devlet Bahçeli’ye karşı yapılan saygısızlıktır. Türk siyasetinde bu tür olayların adı değersizliktir. Biraz daha gündemde tutmak siyasete zarar verir. AKP’nin iktidarda kalmak için her metoda nasıl başvurduğunu biliyorsunuz. AKP iktidarını devam ettirsin diye HDP ile PKK ile işbirliği yaptığı ortadır. Tuğrul’un gidişi değersiz, AKP’nin bu tip girişimleri ahlaksız ve değersiz." 
Yorumlar (0)
banner442