Yandex Metrika

'Türk vatandaşları Türk milleti kimliğinde bütünleşmiştir'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN, “Başbakan Binali Yıldırım’ın Partisinin İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmaya” ilişkin açıklama yaptı

'Türk vatandaşları Türk milleti kimliğinde bütünleşmiştir'
13 Temmuz 2016 Çarşamba 11:00

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Başbakan Binali Yıldırım’ın Partisinin İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmaya” ilişkin yapmış olduğu yazılı basın açıklaması şöyle:

"Ismarlama Başbakan” partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Suriyelilere vatandaşlık verilmesi hususunda “Sayın Bahçeli ile Sayın Demirtaş aynı cümleleri kuruyorlar. MHP Genel Başkanı için bu durum hiç de kabul edilebilir değil.” demektedir.

Binali Bey belki hatırlamak istemez ancak şu an Genel Başkanı olduğu siyasi parti aslında klasik bir PKK ağzı olan ve yıllardır her zeminde seslendirilen “çözüm ve barış” kavramlarına tutunarak kendi ikbal ve koltuk hırslarını tatmine, milletimizin ve ülkemizin de mahvına neden olan partidir. Şehitlerimizin bizatihi sorumlusudur.

Yine Yıldırım aynı konuşmasında; “Bursa'da Boşnak, Mardin'de Arap, Eskişehir’de Tatarız. Bu çeşitlilik bizim zenginliğimizdir. Suriyelilere vatandaşlık konusunda ileri geri konuşuyorlar.” demektedir.

Bursa, taşıyla toprağıyla, ruh ve mana âlemiyle zerre zerre milletimizle iç içe geçmiş, milletimizle yeniden şekillenmiş bir şehrimizdir. Bursa, Türk milletinin tarihindeki Semerkand’ı, Merv’i, Kaşgar’ı Anadolu’ya taşıma projesidir. Bursa’daki Boşnak kardeşlerimiz de vardır, ancak Bursa’da kimse kimseye sen Boşnak mısın, Arnavut musun diye sormaz. “Eskişehir’de Tatar’ız” cümlesindeki cehalet ise başlı başına bir tez konusu olur. Tatar nedir, kime denir önce onu öğrenin. Tatarlar öz be öz Türk çocuklarıdır. AKP’ye kadar, Türk tarihinde etnik ve mezhep kazısı yapmak hiç kimsenin hatırına gelmemişti.

Binali Yıldırım, daha önce yaptığı bir konuşmasında konuşma metni uzun gelince konuşmayı yarıda keserek “Yazmış da yazmışlar” deyip konuşmasını yarıda kesmişti. Kendisine lafımız yok, konuşmayı yazıp önüne koyanlara desin ki biz Bursa’da da, Eskişehir’de de, Hakkâri ve Diyarbakır’da da Türkoğlu Türk’üz. Binali Yıldırım’a tavsiyemiz bu konulara çok girmemesidir yoksa bir anda kendisine de “in Ali” denilebilecektir.

Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘ün dediği gibi; “Bu memleket tarihte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.”

Bu aziz vatan halkların, etnik kabilelerin, yığınların, kavimlerin bakiye ve bileşkesiyle değil; Türk milletinin bin yıllık mücadelesiyle bizlere miras kalmıştır. Ve Türk milleti “Ne Mutlu Türküm Diyene” veciz sözüyle özetlenmiştir.

Suriye’deki iç savaş şartlarından dolayı ülkemize sığınanlara elbette gönlümüzü açalım, ekmeğimizi paylaşalım. İnsani yardım ve desteğimizi verelim. Bunlara bir diyeceğimiz yoktur.

Ancak Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınmaları konusu oy hesabıyla gündeme getirmek ülkenin geleceğini düşünmemektir. Suriye’lilere vatandaşlık verilmesi Türkiye’de yeni etnik sorunların doğması anlamına gelecektir. Buna da kimsenin hakkı yoktur.

Siyasi düşünce ve parti rozeti farklılığına bakmadan vatanını ve milletini seven herkesi Türk vatandaşlığı konusunda demokratik itirazını göstermeye çağırıyoruz.

Türkiye’nin milli birliği ve bütünlüğü dil, soy ve din unsurlarını aşan tarihi bir olgudur. Tüm Türk vatandaşları Türk milleti kimliğinde bütünleşmiştir.

Devletin temel unsuru olan tek millet olgusu, bütün bu unsurların iştirakiyle vücut bulmuştur.

Türk vatandaşları, millet bilinciyle ve Türk milletinin eşit fertleri olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır.

Devletimizin temelinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını birleştiren ortak tarih ve mukadderat bilinci ve duygusunun oluşturduğu milli bağ ve milli değerler yatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti tektir, ülkesi ve milleti birdir.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.