Türkeş'e Davutoğlu Görüşmesinden Sonra Protesto

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş'le Başbakanlık resmi konutunda bir araya geldi.

Siyaset 28.08.2015, 01:59 28.08.2015, 02:10
Türkeş'e Davutoğlu Görüşmesinden Sonra Protesto

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş'le Başbakanlık resmi konutunda bir araya geldi.

Toplantı sonrası Türkeş konuttan ayrılırken bir vatandaş, "Yazıklar olsun sana" sözleriyle tepki gösterdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Anayasa'nın 114'üncü maddesi gereğince kurulacak Geçici Seçim Hükümeti üyeliği teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş'la görüştü.

Türkeş, akşam saatlerinde Başbakanlık resmi konutundan ayrılırken MHP Keçiören İlçe Teşkilatı'ndan olduğu iddia edilen Adem Durgut isimli bir vatandaş "Yazıklar olsun sana" diyerek tepki gösterdi ve protesto etti. "Yazıklar olsun sana" Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim hükümeti için bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş ile Başbakanlık Resmi

Konutu’nda görüştü. Bir saat 10 dakika süren görüşme sonrası Türkeş herhangi bir açıklama yapmadı. Türkeş, Başbakanlık'tan camı açık aracıyla ayrılırken adının Adem Durkut olduğunu söyleyen bir kişi, arkasından "Yazıklar olsun sana" diye bağırdı. Durkut, daha sonra gazetecilere, "Ben Alparslan Türkeş'in öz oğluyum. Ben oğluma Türkeş'in adını verdim. Her günüm Türkeş'in kabrinde geçer, babasının kabrine 4 Nisan'da gider. Annesinin kabrine dahi gitmez. Kendisini çok çok severdim, çok üzülüyorum. Türkeş'in evlatları bize emanet, kahroldum, lanet okuyorum." dedi.

Durkut, Başbakanlık korumaları tarafından uyarıldıktan sonra Resmi Konut'un önünden ayrıldı 3 kabul, 8 ret Başbakanlık kaynakları, CHP'den Gülsün Bilgehan Toker ve İlhan Kesici'nin yazılı yanıtlarının ulaşmadığını açıkladı. İlhan Kesici'nin ABD'den dönüşünde yazılı yanıtını ileteceği bildirildi. HDP'den de Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın kabul ettiklerine dair yazılı yanıtların ulaştığı öğrenildi. Bu durumda Başbakan Davutoğlu imzası ile giden geçici hükümette yer alma tekliflerinden 3'ü kabul edildi, 8'i reddedildi.

 
Yorumlar (0)
banner442