Alexa

Türkiye adım adım ayrışma uçurumuna sürükleniyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN "Karartılmaya ve gizlenmeye çalışılan ihanet projesine ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın ‘Öcalan’ın önemli bir rolü var’ ifadesine karşı basın açıklaması yaptı.

Türkiye adım adım ayrışma uçurumuna sürükleniyor
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet BÜYÜKATAMAN "Karartılmaya ve gizlenmeye çalışılan ihanet projesine ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın ‘Öcalan’ın önemli bir rolü var’ ifadesine karşı basın açıklaması yaptı.

Büyükataman'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sözde çözüm sürecine ilişkin, “BDP’lilerin Kandil’le görüşmesi üzerinden süreç devam ediyor. Öcalan’ın da önemli bir rolü var. Demokratikleşme paketi kapsamında anayasa komisyonunda atılacak yeni adımlar üzerinde çalışıyoruz” demektedir.


AKP kadroları süreç ihanetini aziz milletimizden gizleyerek ve sinsice devam ettirmektedir. Kimi zaman demokratik açılım, kimi zaman milli birlik ve kardeşlik, kimi zaman da çözüm süreci mahlaslı zehirli projelerle bölücülüğe siyasi ve hukuki meşruiyet aranmaktadır.

TÜRKİYE ADIM ADIM AYRIŞMA UÇURUMUNA SÜRÜKLENMEKTEDİR

Milli ve üniter nitelikli Türkiye Cumhuriyeti Devleti; sözde “demokratikleşme, özgürleşme, barış, süreç, çok kültürlülük, alt kimliklerin tanınması, siyasi statü talepleri” gibi kavramlarla parçalanmanın eşiğindedir.
AKP iktidarı, el ele tutuştuğu kanlı örgütün bölücü başı ve militanlarıyla birlikte Türkiye’yi adım adım ayrışma uçurumuna sürüklemektedir. Hatırlanacağı üzere bölücübaşı Öcalan’ın üç talebi olmuştu. Bu talepler “Yasal zemin, statü, hakem” şeklinde özetlenmişti. Önce bölücülere siyasi partilere üye olma yolunun açılması, daha sonra ise eşbaşkanlığın yasal zeminde önünün açılmasıyla AKP üzerine düşen görevi yapacak ilk iki talep gerçekleştirilmiş olacaktır. Daha sonra mesele uluslararası zemine taşınarak hakem talep edilecektir.
Bundan önce bölücülük filminin esas oğlanı haline getirilmeye çalışılan bölücübaşı Öcalan, şimdi de hükümet eliyle lider yapılmaya çalışılmaktadır.

AKP’nin taşeronluğunda yürütülen teröre ve terör örgütüne teslimiyet süreci tam bir bataklığı andırmaktadır ve AKP iktidarı da bu bataklığa boğazına kadar batmış durumdadır. Daha önceden AKP’ye güvenen ve siyasi tercihini bu yönde kullanan aziz vatandaşlarımız ise durumun vehametinin farkına varmış,  bu pisliğin üzerine sıçramaması ve ihanete ortak olmama düşüncesi ile yurt genelinde AKP gemisini terk ediş süreci başlatmıştır. Türk milleti ana hatlarıyla bölücü kuşatmaya alınmış; AKP, PKK vesayetine girmiş, süreç diye diye İmralı canisinin uydusu olmuş, sonuçta takke düşmüş kel görünmüştür.

Süreç süprüntüsünün toz bulutu altında, çok yoğun ve sistematik bir yönlendirme, bıktırma, teslim alma, zorlama, istismar rüzgârı estirilmekte, aşamalı olarak çözülmenin, çürümenin ve çöküşün şablonu milletimize kabullendirilmeye uğraşılmaktadır.

AKP hükümeti tıpkı işgal güçleri gibi hareket etmekten, tıpkı içimize sızan ajan provokatörler gibi bozgunculuk yapmaktan rahatsız değildir.

Ve akıl aldığı küresel mahfiller yardımıyla, PKK’yla görüşmeleri, İmralı canisiyle müzakereleri meşru gösterebilmek için muazzam derecede kirli propaganda taktiklerini devreye sokmuştur.

Sürecin asla bir pazarlık süreci olmadığını ifade eden Başbakan Erdoğan, Yardımcısı Beşir Atalay’ın bu açıklamasını nasıl tevil yoluna gidecektir?

AKP’nin posta güvercinliği marifetiyle bölücübaşı Öcalan’ı yeniden nasıl örgüt liderliğinde söz sahibi hale getirdiklerini övünçle anlatmasını okumalı ve sürecin pazarlık süreci olmadığına önce kendi yardımcısını ikna etmelidir.

Türk milleti oynanan bu tehlikeli bölücülük oyunun farkındadır. Bu aziz millet kardeşinin katiline verilmeye çalışılan temiz kâğıdını, AKP’nin sabıka kaydı yapıp önümüzdeki mahalli idareler seçimlerinde AKP’ye iade edecektir.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 12:56
YORUM EKLE