Yandex Metrika

"Türkiye bilinmeyen mecralara sürükleniyor"

MHP'li Adan son zamanlarda yaşanan gelişmelerin Türkiye'yi hangi mecralara sürüklediği bakımından son derece manidar olduğunu belirtti.

10 Eylül 2014 Çarşamba 22:42

MHP'li Adan son zamanlarda yaşanan gelişmelerin Türkiye'yi hangi mecralara sürüklediği bakımından son derece manidar olduğunu belirtti.

-Türkiye bilinmeyen mecralara sürükleniyor.
-AKP'nin hukuk ve hakkaniyetle bağlantısı kalmamıştır.
- Yeni Türkiye Boş bir slogandır


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  Celal Adan yazılı basın açıklamasında Son aylarda hem içerde hem dışarıda yaşanan gelişmelerin ülkemizin hangi ellerde, ne türden ihtiraslar uğruna yönetildiğini ve sonu belli olmayan maceralara sürüklendiğini göstermesi bakımından son derece manidar olduğunu ifade etti.

Adan: "Türkiye ne yazık ki AKP iktidarının elinde ‘gücü gücü yetene cumhuriyetine’ dönüşmüştür. İnsan hayatının değersizleştiği, hırsızlığın, yolsuzluğun, rant hırsının kul hakkı yemenin iktidar eliyle taçlandırıldığı bir dönemin içinden geçmekteyiz. Her eleştiriyi türlü yaftalarla, korkutmalarla boğmaya çalışan AKP iktidarının demokrasiyle, hukukla, adaletle ve hakkaniyetle hiçbir bağı kalmamıştır."dedi.

Dünyanın hiçbir demokrasisinde yolsuzluk ödüllendirilemeyeceğini belirten Adan "Fakat çelişkiye bakınız ki; milletin parasının ve kalkınmamızın garantisi olması gereken Kamu İhale Kanunu 12 yılda dolaylı ve direkt olarak tam 164 defa değiştirilmiştir. İhaleyi kendine uyduran bir iktidarın dürüstlüğünden bahsedilemez. Rant ve sözüm ona zenginlik adına milletimizin alın teri sömürülmekte, insanlarımızın hayatı bu sonu gelmez iştahın emrine verilmektedir. Binlerce gariban vatandaşımız, AKP zihniyetinin ölçüsüz rant iştahının ve bu ihtiyaca hizmet eden kanunlarının sonucunda hayatını kaybetmiştir."dedi.

İnsanları yeni Türkiye yalanıyla kandırmaya devam ettiklerinin altını çizen Adan. "Yeni Türkiye; yolsuzlukların perdelenmesi için uydurulmuş, içi boş bir slogandan, siyasi mühendislik oyunundan ibarettir. Yeni Türkiye adeta yeni soygunların, yeni rant alanlarının, yeni usulsüzlüklerin habercisidir. Hukuktan kentleşmeye, ekonomiden eğitime kadar her alanda kaos hakimdir. Kaostan rant elde etmekten başka derdi olmayan AKP iktidarı; her şeyi katakulliye getirerek saplandığı bataktan çıkmaya çalışmaktadır." dedi.

MHP GenelBaşkan Yardımcısı celal Adan basın açıklamasını şöyle bitirdi:


Diğer yandan çözüm adı altında terörist başının inisiyatifinde yürütülen sözüm ona müzakereler, ihanet sürecinde yeni bir aşamaya gelindiğinin açık bir kanıtıdır. Terörist başı talimat vermekte, yol haritası çizmekte, daha önce olduğu gibi hükümete format atmakta, İmralı’dan ayar vermektedir. AKP’nin ve bölücülerin aynı stratejide buluştukları gün gibi açığa çıkmıştır. Bu stratejik ortaklığın Türkiye’yi nereye götüreceği bellidir. Bu süreç, milletimizin vicdanını kanatmaktadır. Ülkemizi ateşe atacak, uluslar arası her türlü kurguya ve oyuna açık hale getirecek bu ihanet sürecinin devamına müsaade edilemez.

Hiç kimse unutmamalıdır ki; sırf kendi küçük çıkarları için AKP’nin yapıp ettiklerine sessiz kalanlar, AKP’nin kalemşorluğuna soyunanlar bu ağır vebale ortak olacaklardır.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.