Türkiye'den Ateşkes Çağrısı!

BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu BM Güvenlik Konseyinde İdlib'de askeri operasyonlara son verilmesi çağrısında bulundu.

Siyaset 11.09.2018, 22:30
Türkiye'den Ateşkes Çağrısı!

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu BM Güvenlik Konseyinde İdlib'de askeri operasyonlara son verilmesini istedi. Sinirlioğlu, Rusya'nın talebi üzerine toplanan BMGK'de, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Tahran'da yaptığı zirvenin sonuçları hakkında üye ülkeleri bilgilendirerek, Astana görüşmelerinin Suriye'de şiddeti azaltmak ve siyasi sürece hız kazandırmak için yapıldığını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tahran'da ateşkes çağrısı yaptığını hatırlatan Sinirlioğlu, bu çağrıyı bir kez daha tekrar ederek, İdlib'de bütün askeri operasyonlara son verilmesi ve ateşkes çağrısında bulundu.

Sinirlioğlu, ''Ateşkes çağrımız tüm askeri operasyonları kapsıyor ve Türkiye bu yönde çalışmalarını sürdürecek. Uluslararası toplumu da sesli ve aktif olarak çabalarımızı desteklemeye davet ediyoruz.'' dedi. 

Sinirlioğlu, ''Bu uluslararası toplumun ortak görevi. Bugün İdlib'de bizi endişeyle izleyenler terörist değil, 3,5 milyon sivil ve bunun 1 milyonu çocuk. Onları hayal kırıklığına uğratamayız.'' şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)