'Türkiye'de bir tane paralel yapı var'

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MGK'ya seslenerek esas paralel yapının KCK olduğunu ifade etti.

Siyaset 31.10.2014, 18:16 01.11.2014, 02:17
'Türkiye'de bir tane paralel yapı var'
Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MGK'ya seslenerek esas paralel yapının KCK olduğunu ifade etti.

Yeniçeri, "Siz meseleyi 'legal görünümlü illegal' ne anlama geldiği de belli olmayan bir cümlenin arkasına koyup, bunu bir tehdit olarak ortaya koyarsanız, yanlış yerde doğru bir şey aradığını zanneden yoksulun durumuna düşersiniz." dedi.

Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) ele alınan 'paralel yapı' konusuna tepki gösterdi. MGK'nın Türkiye'nin gündemi yerine ütopyalarla ilgilendiğini savunan Yeniçeri, Almanya ve ABD'nin Türkiye'yi dinlediklerini itiraf etmelerini ve Dışişleri Bakanlığı'ndaki dinlemeleri hatırlatarak "Türkiye istihbarat bakımından kevgir gibi. Aldığınız her karar sizden önce başkalarının eline geçmektedir. Bu da böyle basit bir cemaate, basit bir yapıya indirgenerek açıklanamayacak kadar büyük bir olaydır." diye konuştu.

Bugünkü günah keçisinin 'legal görünümlü illegal yapı' olduğunu kaydeden Özcan Yeniçeri, "MGK'de zaman zaman solcular, zaman zaman Türk milliyetçileri, zaman zaman İslamcılar tehdit olarak ifade edilmiştir. Bölücüleri zaten biliyorsunuz. Şimdiki günah keçisi de artık 'legal görünümlü illegal paralel yapı' denilen yapı. Siz bütün olayları 'paralel yapı' denilen Cemaat'le ilişkilendirerek açıklamaya kalkarsanız hiçbir şeyi açıklamış olmazsınız." dedi.

MHP'li Yeniçeri sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Açıkça net bir biçimde söyleyeyim; Türkiye'de bir tane paralel yapı vardır. O paralel yapı da KCK'dır. O paralel yapı eylemiyle, yolları kesmesiyle, vergi tahsil etmesiyle, yargı yapmasıyla somut bir biçimde ortadır. Ey Milli Güvenlik Kurulu, bunu görmüyor musunuz siz? Siz bunu görmezden gelerek meseleyi 'legal görünümlü illegal' ne anlama geldiği de belli olmayan bir cümlenin arkasına koyup, bunu bir tehdit olarak ortaya koyarsanız yanlış yerde doğru bir şey aradığını zanneden yoksulun durumuna düşersiniz."
Yorumlar (0)