Ülkü Ocak Başkanından Taşkınlık yapan Ülkücülere Kemerli Dayak

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Soner Deniz, kemerini çıkartarak taşkınlık yapan kişilere müdahale etti.

Siyaset 03.05.2016, 23:35
Ülkü Ocak Başkanından Taşkınlık yapan Ülkücülere Kemerli Dayak
MHP Adana İl Sekreteri Ali Karakuş, partide kurultay yapılmasına ilişkin Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde bir açıklama yaptı. Ülkücü Hareketin ve Türk İslam Dünyasının içinde bulunduğu olumsuz duruma işaret ederek kurultayın toplanmasının şart olduğunu belirtti.

İştişare sünnettir diyen Karakuş şöyle konuştu: ‘Öncelikle kendi evimiz MHP sağlam milli ve manevi değerlerle bezenmiş yüce değerlerin savunulduğu ve de sağlam karakterli Asım’ın neslinin yetiştirdiği evler haline getirmeye mecburuz. Bununda yolu bir istişare meclisi olarak gördüğümüz kurultaydan geçmektedir. Bizler 'istişare sünnettir' düsturundan yola çıkarak diyoruz ki ülkücü hareketin ve Türk İslam Dünyası’nın içinde bulunduğu olumsuz durum kurultayın toplanmasını şart kılmaktadır. Kongre yapılsın ki, istişare kapıları açılsın. Ülkücü hareket yeniden yapılandırılsın. Milli birlik ve beraberliğimiz kuvvetlensin.” dedi.

Atatürk Parkı’nda 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutlayan MHP il yönetimi, buradaki etkinliğin ardından bayrak dağıtmak için yürüyüşe geçti. Grup üyeleri muhalif grubun basın açıklamasını yaptığını duyunca Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bulunduğu alana geldi. Cemiyetin önünden geçtikleri sırada “Ülkücü hareketin lideri Devlet Bahçeli” ve “Lidere sadakat şerefimizdir” sloganları atan gruptan bazı kişiler muhaliflerin yanına çıkmak istedi. Bunun üzerine tartışma çıktı.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş esnafa bayrak dağıttığı sırada yanına gelen bir kişinin basın açıklaması yapılan binayı göstererek’başkan yukarı çıkmıyor muyuz’ demesi üzerine ‘ Dur Allah aşkına ne basması’ diyerek karşılık verdi. Açıklama yapılmak ta olan binaya bir grubun çıkmak istemesine başka bir grup engel olmak istedi.

Ülkü Ocakları Başkanı Soner Deniz, kemerini çıkartarak taşkınlık yapan kişilere müdahale etti. Ülkücüler daha sonra ise ellerinde bulunan Türk bayraklarını dağıtarak bina önünden ayrıldı.

Yorumlar (0)