Alexa

Ülkücü Şehidimizi Anıyoruz...

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Ülkücü Şehit Ahmet KERSE’nin Şehit Edilmesinin 31. Yıldönümüne İlişkin Mesaj yayımladı.

Ülkücü Şehidimizi Anıyoruz...
banner327
MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın Ülkücü Şehit Ahmet KERSE’nin Şehit Edilmesinin 31. Yıldönümüne İlişkin Mesajı
 
Ülkücü şehidimiz Ahmet KERSE’ye, 12 Eylül dönemi mahkemelerinin ayak oyunlarıyla idam cezası verilmiş, kendisi 31 Ocak 1980 tarihinde Gaziantep Cezaevi’nde asılarak şehit edilmiştir. Ahmet KERSE’nin haklı mücadelesi yıllar boyu devam etmiş, binlerce yiğit ülkü yolunda şehadet şerbeti içmiştir. Geçtiğimiz hafta, İstanbul Esenyurt Seçim Bürosu’nun açılışındaki hain saldırıda, AKP’nin adeta besleyip, büyüttüğü, Habur’da kucaklaşıp, İmralı’da şımarttığı zihniyetin uzantıları Yusufiyeli Cengiz AKYILDIZ’ı kurşunlayarak şehit etmiştir. Ruhi KILIÇKIRAN ile başlayan şerefli zincirin her halkasıyla ülkücü hareket ölümsüzlük kazanmıştır. Ülkücü hareketin boynunun borcu, provokasyonlara gelmeden Ahmet’lerimizin çıkartıldığı darağacının, Yusufiyeli Cengiz’imizin dökülen kanının hesabını sormaktır. Medya sussa da ülkücüler doğruyu haykıracak, tabutluklara dayanan ülkücü hareket kurşunlara boyun eğmeyecektir. Sahte kefen edebiyatı ile toprak üstünde Ayakkabı Kutularını AK’lamaya çalışanların Hak davası yolunda kefen giyerek toprağa düşenlerden ders alıp bir an önce doğru yolu bulmaları gerekmektedir.
 
Yusuf yüzlü Cengiz’lerimizi, Yunus gönüllü Ahmet’lerimizi bizden alsalar da şehitlerimizin bütün hatıraları ilelebet bizimle yaşayacak, emanetleri sonsuza dek bizimle kalacaktır. “Ölsem bile ölmeyeceğim. Varın siz anlayın!” diyen Ahmet KERSE’nin sözlerinin doğruluğu bir kez daha anlaşılmıştır. Ahmet’ler ölmedi, Cengizler de ölmeyecektir! Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin de belirttiği gibi “Biz kurşunlardan, tuzaklardan, yağlı urganlardan yeşerdik.” Bize saldırarak, canımızdan can alarak, acımızı taze tutarak, ülkü ateşimizi söndürmeye, bizleri yıldırmaya çalışanlar bu emellerinde yine hüsrana uğrayacaklardır.”
 
Ahmet KERSE’nin şehit edilişinin 31. sene-i devriyesinde tüm ülkücü şehitlerimizi ve son şehidimiz Cengiz AKYILDIZ’ı rahmetle anarken, ruhlarının şad, mekanlarının cennet olmasını Cenab-ı Allah’tan dileriz.
 
Dr. Sinan OĞAN
MHP Iğdır Milletvekili 
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 11:08
YORUM EKLE