'Ülkücü ülkücüyü tehdit etmez'

Milliyetçi Hareket Partisi Eski Milletvekili Sinan Oğan, MHP Genel Başykanı Devlet Bahçeli'nin MYK ve İl Başkanları toplantısındaki sözlerini değerlendirdi.

Siyaset 06.12.2015, 17:32
'Ülkücü ülkücüyü tehdit etmez'

MHP Genel Başkan Adaylığını açıklayan Sinan OĞan Sözcü'ye verdiği demeçte 'Ülkücü Ülkücüyü' tehdit etmez dedi.

ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜYÜ TEHDİT ETMEZ

Oğan: 'Son derece sakin ve güzel bir kurultay bekliyorum. Ülkücü ülkücüyü tehdit etmez. Biz PKK’yla AKP’yle mücadele etmişiz, bir an bile tereddüt etmemişiz, geri adım atmamışız. Ülkücü kardeşlerimizle o anlamda mücadele etmeyiz, ancak kucaklaşırız. Ülkücünün mücadelesi ülkücüyle değildir. Ülkücünün mücadelesi bölücüyle, teröristledir' dediği belirtildi.

Oğan ”Sayın Genel Başkan benim için, ‘üye değildir, dolayısıyla aday olamaz’ dedi. Bu doğru değil. Benim partiden ihraç sürecim hukuksuz bir şekilde yapıldığı için mahkeme bunu bozdu. Siyasi Partiler Kanunu’nun 57. Maddesine göre bu karar kesindir ve temyize kapalıdır” dedi 

Sinan Oğan Sözlerini şöyle sürdürdü:

KAYNAK AYRILMIYOR: MHP teşkilatlarına yeterince kaynak ayıramıyor. Bu Genel Başkanın tasarrufunda olmayacak. Mali kaynaklar eşit bir şekilde bütün illere, ilçelere dağıtılacak. İl ve ilçe teşkilatları o anlamda desteklenecek. Tüm teşkilatların eli rahatlatılacak ve seçimleri rahat girmesi için her türlü formül üretilecek.

DELEGE FİKRİNİ SÖYLEYECEK: 1240 delegemizi, üç seneden üç seneye Genel Başkan seçimlerinde hatırlıyoruz. Biz bunu değiştireceğiz. Partiyi ve Türkiye’yi ilgilendiren bir konu mu var? Delegemizin de fikrini soracağız. 1240 delegeye elektronik ortamda fikrini sormak zor değil. Ülkü Ocakları Başkanlarımız Meclis’te mutlaka temsil edilecek

EN BAŞARISIZ HÜKÜMET: Bakmayın Sayın Davutoğlu’nun ‘Ortadoğu’da kuş uçsa haberimiz olur’ dediğine, AKP, gelmiş geçmiş en başarısız Türkiye Cumhuriyeti hükümetidir”

Yorumlar (0)