Ümit Özdağ'a Saldırıyla İlgili Bahçeli’nin yaptığı açıklama yerinde!

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, geçtiğimiz gün HDP İzmir il binasına yönelik saldırının ardından yaptığı açıklamada, birkaç gün önce kendisine yönelik bir suikast uyarısı geldiğini belirtti.

Siyaset 19.06.2021, 01:06 19.06.2021, 01:31
Ümit Özdağ'a Saldırıyla İlgili Bahçeli’nin yaptığı açıklama yerinde!

Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ: "Bana Yönelik Bir Suikast Uyarısı Geldi" ifadelerinin yer aldığı açıklama ve yaptığı değerlendirmede, İkincisinin bu kişinin, Ülkücü  olmadığını düşündüğünü, hatta onun da ötesinde IŞİD bağlantılı birisi olduğunu düşündüğünü belirtti.

HDP İzmir il binasına yönelik saldırının ardından Son Mühür’e özel açıklamalarda bulunan Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu suikast uyarısı ardından savcılık soruşturma başlattığını ve bu soruşturma halen devam ettiğini belirtti.

Türkiye'nin ilginç bir süreçten geçtiğini, Terör konusunda uzman isimler bir süreden beri, Türkiye’de bir suikastlar sürecinin başlayacağı açıklamalarında bulunduğunu belirten Özdağ, "Sistemin bir sıkıntı içerisinde olduğunu, bu sıkıntının ancak ulaşılan aşamada daha önceki deneyimlerden sadece Türkiye’deki değil dünyadaki deneyimlerden de hareket ederek bir suikastlar dalgası başlatacağı uyarısında bulunuyorlar. Bu uyarının ben çok ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum. Birkaç gün önce bana yönelik bir suikast uyarısı geldi." dedi.

Bu alçakça saldırının mantığının anlaşılması lazım

kendisiyle ilgili güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını belirten Ümit Özdağ, "İlginç olan husus, dün benim İzmir programım çerçevesinde, önceden açıklanan ziyaret edeceğim, Sivil Toplum Örgütlerinden birisi HDP’nin yanındaki binadaydı. Ben programa geciktim, ekibimiz programa gecikti, başka yerde daha uzun bir kalma gerekti. Ve bu arada, bu saldırının gerçekleşmiş olduğunu duyduk. STÖ yöneticileri bizi aradılar. ‘Burada böyle ilkel saldırı gerçekleştirildi. Siz buraya gelmeyin, biz size başka yer gösterelim’ dediler. Biz onların gösterdiği diğer yere yönlendik. Arkadaşlarımız da oraya geldiler. Onlarla toplantı yaptık. Fakat bu arada, bu alçakça saldırının mantığının anlaşılması lazım." dedi.

Saldırı Yapan Ülkücü değil...

PKK terör örgütü bundan kısa bir süre önce Gara’da rehin tutmuş olduğu silahsız askerlerimizi kafalarından vurarak şehit ettiğini belirten Özdağ, bunun kamuoyunda büyük bir infial uyandırdığını, HDP’nin hiçbir binasına yönelik bir saldırı olmadığını Ve PKK’nın birçok alçakça eylemi olduğunu belirterek, "HDP arasına terör ile mesafe koymamasına rağmen bir HDP’linin burnu kanamadı. Bırakın burnunun kanamasını, önünde kimse gösteri dahi yapmadı. Şimdi, kimliği çok sanki fotoğraflarla belli, ülkücü gibi gösterilmek istenen bir figür, ortada hiçbir şey yokken, HDP binasını bastı ve genç bir kızımızı öldürdü. Bir mağduriyet yarattı HDP tarafında." dedi.

Bahçeli’nin yapmış olduğu açıklama yerinde

Prof. Dr. Ümit Özdağ, İkincisinin bu kişinin, Ülkücü  olmadığını düşündüğünü, hatta onun da ötesinde IŞİD bağlantılı birisi olduğunu düşündüğünü  belirterek değerlendirmesini şu şekilde yaptı, "Bu aynı zamanda bir taraftan bir HDP mağduriyeti algısı yaratılırken, diğer taraftan da MHP ve ülkücülere yönelik operasyona çevrilmeye çalışılıyor. Onun için dün akşam Sayın Bahçeli’nin yapmış olduğu açıklama yerinde ve ne nedir doğru ortaya koyuyor. Özellikle siyasi tarihi iyi incelediğiniz zaman ve olayları birbirlerinin yanına koyup, istediğiniz zaman bu tür siyasi suikastların bu tür terör eylemlerinin aslında başlatılmak istenen bazı siyasi süreçleri tetiklemek için gerçekleştirildiğini görürsünüz.

Mesela Türkiye’de hükümetin açılım süreci bizlerin terörle müzakere süreci dediği süreç nasıl bitmiştir hatırlayalım 2015 Temmuz. İki polis kardeşimiz kaldıkları evde PKK tarafından şehit edildiler. Açımın resmen bitmesi böyle gerçekleşti. Ve ondan sonra terörle mücadele dönemi başladı. Şimdi burada bir HDP binası basılıyor, terörle en ufak ilgisi olmayan, aslında da binada çalışmayan annesinin yerine gelip orada kahvaltı yapan genç bir kız anlaşılan sanatçı da katlediliyor. Bu bir genç kızın katledilmesi operasyonu değil. Bu HDP’ye saldırı operasyonu da değil.

Kritik bir dönemden geçiyoruz

Bu bunun ötesinde Türk siyasetinin yeniden şekillendirilmesi süreçlerinde önemli bir aşama. Daha detaylı ve ayrıntılı girmek istemiyorum. Ama önümüzdeki süreçte bu yapmış olduğum tespitin doğru olduğunu kamuoyu görecek, ve kamuoyu gördükçe de ben bunlarla ilgili olacakları öngörülerimi, sadece bir siyaset bilimci ve siyasetçi olarak değil ama aynı zamanda güvenlik ve terör konularında yıllarca öngörü analizleri geliştirmiş ve bu öngörü analizleri gerçekleşmiş bir kişi olarak Türk toplumuyla paylaşacağım. Kritik bir dönemden geçiyoruz ve bu kritik dönemde her şey bize gösterildiği gibi değil bunu bilelim.“

HDP İZMİR İL BİNASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN SALDIRININ HEDEFİ ÜMİT ÖZDAĞ OLABİLİR Mİ?

Özdağ, “Eğer biz programa uygun hareket edebilseydik ya o saatte ya bir saat öncesinde ya yarım saat öncesinde ya yarım saat sonrasında orada olacaktık. Ve bu programımızı da nasıl buraya gelebileceğimizi açıkladıysak kamuoyuna internet üzerinden, onu da açıklamıştık.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)