Ümit Özdağ: Çok İyi Bir Rüzgar Yakaladık

Ümit Özdağ, bir grup siyasetçi, akademisyen ve işadamıyla kahvaltıda buluştu. Burada yaptığı konuşmada Özdağ; yeni parti için titiz bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Siyaset 16.07.2017, 23:07
Ümit Özdağ: Çok İyi Bir Rüzgar Yakaladık

Ümit Özdağ “Devlet yönetmeye talibiz, dernek yönetmeye değil. Bu nedenle çok dikkatli hareket etmek mecburiyetimiz var” ifadelerini kullanarak; "Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlattıkları muhalif harekatı ve sonrasında yaşanan süreci anlattığı sohbetinde, “Yeni bir MHP kurmuyoruz” dedi.

Ülkenin çok sıkıntılı günler yaşadığını ve kritik bir dönemden geçtiğini belirten Ümit Özdağ, Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlattıkları muhalif harekatı ve sonrasında yaşanan süreci anlattığı sohbetinde, “Yeni bir MHP kurmuyoruz” dedi.

Yaşananların, kendilerini parti kurmaya ittiğini belirten ve böyle bir dönemde hiç kimsenin egosunu tatmin edecek lükse sahip olmadığını vurgulayan Özdağ, “Meral Hanım’ın liderliğinde kurulacak yeni partide görev almayı kabul ettim. Erzurum’dan da bugün, bu gerçeği deklare etmek istiyorum: Merkezde oluşacak yeni partinin genel başkanı sayın Meral Akşener olacaktır” diye konuştu.

EN GEÇ KASIM AYINDA PARTİYİ KURARIZ

Kurucular kurulunu oluşturup, parti tüzüğünü hazırladıktan sonra, düğmeye basacaklarını belirten Özdağ "En geç kasım ayında, kuruluş dilekçemizi vermiş oluruz. Kolay bir iş yapmıyoruz. Çok sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor. Yalnız kimse endişe etmesin. Bizim A planımızın dışında B, C, D planlarımız da var. Çok iyi bir rüzgar yakalamış durumdayız. Daha ortada kurulmuş bir parti olmamasına rağmen, kamuoyu araştırmaları, ikinci parti olduğumuzu gösteriyor. Kapımız FETÖ’cü ve PKK’lıların dışında, ister sağdan olsun, ister soldan herkese açık. Toplumun benimsediği, herkesin, her kesimden vatanperver insanın kendine yer bulduğu bir siyasi parti haline gelmek istiyoruz. Yapılacak ilk genel seçimde hedefimiz en kötü yüzde 51. Bunu da başaracağımıza inanıyorum.” dedi.

Yorumlar (0)