Ümit Özdağ, MYK Toplantısına Neden Çağrılmadı?

Milliyetçi Hareket Partisi yürüteceği politikaları belirlemek üzere bir araya gelecek olan Merkez Yönetim Kurulu Toplantısına Prof. Ümit Özdağ telefonla aranarak katılmaması yönünde uyarıldı.

Siyaset 30.05.2016, 23:44 31.05.2016, 00:35
Ümit Özdağ, MYK Toplantısına Neden Çağrılmadı?
MHP genel başkan adayı Prof. Ümit Özdağ telefonla uyarılarak, “MYK toplantısına katılmaya niyetlenmemesi” gerektiği bildirildi.“Uyarı” yı doğrulayan Özdağ, “Yönetiminin bu konuda takındığı tutumu öğrendikten sonra MHP’nin kamuoyundaki imajını zedeleyecek herhangi bir görüntü oluşmasın diye bu toplantıya gitmeme kararı aldım” dedi.

Parti yetkilisi “Toplantıya katılmanız Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından istenmiyor, lütfen gelmeye kalkışmayın, kötü sonuçlara yol açabilecek gelişmeler olabilir” denildi.

Ayrıca Özdağ’ın yakın çevresinden isimler de aranarak “kötü olaylar olabileceğinin” altı çizildi ve Özdağ’ı MYK toplantısına gelmekten vazgeçirmelerii stendi.

Ümit Özdağ, bu gelişmeler üzerine MYK üyeleri ile yaptığı değerlendirmeden sonra toplantıya katılmama kararı aldı.

Özdağ, şöyle dedi: “Bir süreden beri Genel Merkez mevcut politikaları eleştiren MYK üyelerini toplantılara davet etmiyor. Davet edilmemesine rağmen giden üyeler ise toplantı kapısında durduruluyor ve içeri alınmıyor. Aslında bu hukuken bir suçtur. Bizleri seçen delegelerin iradesinin yok sayılmasıdır. Ben MHP’nin seçilmiş Merkez Yönetim Kurulu üyesiyim. Uyarılmam da ayıptır, yakışıksızdır. Ben o toplantıya gider girerim. Sadece partimin imajı ve bana destek veren yüzlerce delegenin itibarının sarsılmaması için toplantıya gitmemeye karar verdim. Bu konudaki değerlendirmeyi partimiz kamuoyu ve delege arkadaşlarım net yapacaktır.”

YENİÇAĞ
Yorumlar (0)