Yandex Metrika

Üniversitelerdeki Terör Saldırıları Meclisti

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, üniversitelerde yaşanan terör saldırılarıyla ilgili konuştu.

Üniversitelerdeki Terör Saldırıları Meclisti
30 Aralık 2015 Çarşamba 21:32

Akçay, üniversiteler PKK kampına döndürülürken Hükžmetten ses seda gelmediğini, Eğitim yuvalarına terörist ve elebaşı posterleri asılırken, yine yönetimler görmezden geldiğini belirterek: 'Hükümet ve üniversite yönetimleri, üniversitelerdeki teröristleri adalete teslim ederek güvenliği sağlamak yerine, tehdit altındaki öğrencileri taşımalı eğitimle başka fakültelere göndermektedir, böyle bir acizlik olabilir mi' dedi.

Ülkemizde son günlerde giderek artan üniversitelerdeki terör saldırıları meclisine geldi.

Konuyla ilgili genel kurulda Manisa milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay üniversite öğrencilerinin can güvenliğinin hükümetin sorumluluğunda olduğunu belirterek şöyle konuştu:

ÜNİVERSİTELDE TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNE VE VARLIĞINA SALDIRILMAKTADIR

'Adına' açılım', 'çözüm', vesaire denilen yıkım sürecinde terör örgütü şehirlerde nasıl yapılanmış ise üniversitelerde de aynı yapılanmalar görülmektedir. Hükžmet ise bu üniversitelerde yaşananlara duyarsız kalmakta ve ‰deta göz yummaktadır. Geçtiğimiz eğitim döneminde Ege Üniversitesinde, Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde, bugün Hacettepe Üniversitesinde ay yıldızlı bayrağımız altında yaşama iradesi ve hedefi gösteren, okumaktan başka kaygısı olmayan öğrenciler hedef alınmaktadır. Üniversitelerde Türk milletinin birliğine ve varlığına saldırılmaktadır."

MHP'li Akçay konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ODTÜ için gösterdiği duyarlılığı Hacettepe Üniversitesi için göstermemesinin anlaşılır olmadığını belirterek şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ODTÜ'deki olaylara ilişkin " Gereği neyse YÖK tarafından yapılması gerekir, takipçisiyiz. " demişti, hemen ertesi gün 3 YÖK üyesinden oluşan bir komisyon harekete geçerken Sayın Cumhurbaşkanının aynı duyarlılığı Hacettepe'deki öğrenciler için göstermemesi anlaşılır değildir. Sayın Cumhurbaşkanı Hacettepe için de YÖK'ü acaba göreve davet edecek midir?

EMNİYET TEŞKİLATI NEDEN HAREKETE GEÇMEMEKTEDİR

Hacettepe'de yaşanan olaylar vesilesiyle şu hususu dile getirmek istiyorum ki üniversitelerde yaşananlar bir kısım medya tarafından aksettirilmek istenildiği gibi karşıt görüşlü öğrenci çatışması değildir, söz konusu olan bir terör örgütü faaliyeti ve saldırısıdır. Hacettepe hadisesiyle ilgili soruyorum: Emniyet güçleri ve istihbarat teşkilatı üniversitelerde yaşanan bu olayları, söz konusu saldırıları neden engellememiştir? Üniversite dışından gelerek öğrencilerin can güvenliğine kasteden teröristler neden tespit edilmemiştir? PKK'lı teröristler öğrencileri sosyal medya yoluyla açıkça hedef gösterirken, emniyet teşkilatı neden harekete geçmemektedir? Üniversite kampüslerine havai fişekler ve molotoflar nasıl girmiştir?

ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KENDİ MAĞARALARI HALİNE GETİRİLİRKEN...

Üniversiteler PKK terör örgütünün işgaliyle karşı karşıyadır? Teröristlerin üniversitelerde yapılanmasına sessiz ve seyirci kalan AKP ve üniversite yönetimleri, bu olayların en önemli sorumluları içindedir. Üniversite koridorları, Kandil mağaraları haine getirilirken, üniversiteler PKK kampına döndürülürken Hükžmetten ses seda gelmemektedir. Eğitim yuvalarına terörist ve elebaşı posterleri asılırken, yine yönetimler görmezden gelmektedir. Hükžmet ve üniversite yönetimleri, üniversitelerdeki teröristleri adalete teslim ederek güvenliği sağlamak yerine, tehdit altındaki öğrencileri taşımalı eğitimle başka fakültelere göndermektedir, böyle bir acizlik olabilir mi?"

Üniversitelerde öğrenim özgürlüğü ve can güvenliğinin kalmadığını söyleyen MHP'li Akçay üniversitelerin terör örgütü PKK'nın dağ eğitiminden geçen bölücü militanların üssü haline getirilmeye çalışıldığına dikkat çekti.

Akçay konuşmasına şöyle devam etti:

"Hükžmeti bir kez daha uyarıyorum: Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve ülkemizin diğer tüm üniversitelerindeki terör yapılanmasını temizlemek sizlerin sorumluluğundadır. Öğrencilerimizin, evlatlarımızın eğitim öğretim hakkını kullanmalarını ve can güvenliklerini temin etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Öğrencilerimizin " Can güvenliğimiz tehlikede. " feryatlarını işitin ve görevinizi yerine getirin. Unutulmasın ki kim bu saldırılara göz yumuyorsa o da suça ortaktır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.