Usta, Başörtüsü Yasağını Kaldıran Biziz

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Başörtüsü yasağını kaldıran biziz, kadınlarımıza hiçbir ayrımcılığa uğramadan seçilme hakkını kazandıran biziz" dedi.

Siyaset 28.01.2021, 12:56 01.02.2021, 10:27
Usta, Başörtüsü Yasağını Kaldıran Biziz

"Başörtüsü yasağını kaldıran biziz, kadınlarımıza hiçbir ayrımcılığa uğramadan seçilme hakkını kazandıran biziz" ifadelerine yer veren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Konya 6. İl Kadın Kolları Kongresi’nde konuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla kongrelerin de tedbirli bir şekilde devam ettiğini söyleyen Leyla Şahin Usta, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği hedeften şaşmadan, samimiyet ve tevazu ile çalışan partililer sayesinde yeni Türkiye'nin daha güçlü olduğuna vurgu yaptı. 

Türkiye'nin kalkınmasında kadınların gösterdiği gayretin ve çabanın büyük payı olduğuna dikkati çeken Şahin Usta, "Daha önceki konuşmacılarımız da söyledi, baş örtüsü yasağını kaldıran biziz, kadınlarımıza hiçbir ayrımcılığa uğramadan seçilme hakkını kazandıran biziz. Fırsat eşitliğini de getiren biziz ama 'Bu yetmez' deyip pozitif ayrımcılığı da getiren biziz. Ailede, sosyal hayatta, ekonomide, akademik hayatta, siyasette kadının varlığını ve doğru konumlandırılmasını sağlayan biziz." dedi.

AK Parti sayesinde bugün yeni Türkiye'yi inşa eden kadınlara yaptıkları hizmetlerin saymakla bitmeyeceğini dile getiren Usta, "CHP'nin kadınlar üzerinden yaptığı siyasete baktığınız zaman, maalesef taciz ve tecavüzlerin arkasının gelmediği ve bunlara susarak, hiç yokmuşçasına davranarak ve hatta mağdurların susturulmasına kadar varan bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Biz ne olursa olsun bu zihniyetin, bu ülkenin kadınlarına bir değer katmayacağına eminiz. Var mıdır yapabilecekleri bir hizmet? Elbette ki yoktur. Biz AK Parti ve AK Parti'nin kadınları olarak bu ülkedeki tüm kadınları koruyacağız, kollayacağız, hep daha iyisini yapmak için çalışıp çabalayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde gerçekleştirdikleri bütün çalışmalardan ve onunla yol arkadaşlığı yapmaktan onur duyduğunu vurgulayan Usta,  "AK Parti olarak 19 yıldır çalışan, üreten, 'olmaz, yapılmaz' denilen işleri başarmış bir partiyiz. Eskisiyle yenisiyle birçok parti var ülkemizde. Yeni kurulanıyla, varlığını ispat etmeye çalışanıyla... Ancak günün sonunda, 'Milletimizin gönlünde hangi parti var, milletimizin gönlünde hangi lider var', en önemlisi bu. Bu sorunun da en net cevabı, bu milletin gönlünde, bugüne kadar girdiği her seçimde kendisini ispat etmiş ve başarılarını ortaya koymuş Recep Tayyip Erdoğan var." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)