Usta'dan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, sosyal medya aracılığıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için mesaj yayınladı.

Siyaset 22.04.2019, 22:38 22.04.2019, 23:48
Usta'dan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara armağan ederek, bu önemli güne dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram özelliğini kazandığına dikkat çeken Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, "utlu devletimizi yüksek medeniyetler seviyesine yüceltecek, geleceğimizin teminatı bütün çocuklarımızın bayramını kutluyorum." dedi.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, 23 Nisan Bayramı ile ilgili yazılı basın açıklaması şöyle:

"Tüm millet yek vücut olmuş"

Aziz Türk Milleti, tam 99 yıl önce devletin yönetimini ve denetimini eline almış, şehadetiyle renk verdiği bayrağın ikbalinin yegane kaynağının millete ait olduğunu göstermiştir. 23 Nisan 1920, Türk tarihinin kırılma noktası, kritik ve stratejik bir dönümü, yeni bir çağıdır. Bu tarihte açılan Meclis, Anadolu coğrafyası üzerinde ışıldayan bir güneş gibi doğmuş ve umutları yeşertmiştir. İstiklal özlemleri Ankara’da vücut bulmuş ve bu kutlu çatı altında kökleşmiştir. TBMM’nin kuruluşu Türk Milleti’nin kana susamış tüm düşmanlarına gösterdiği devasa şahlanışın ilk adımıdır. Tarih bir kez daha görmüştür ki, Türk Milleti mevcudiyetini mahşere kadar koruyacaktır. Bir cuma günü Hacı Bayram Camii’nde kılınan cuma namazının ardından, dualarla ve Kuran-ı Kerim tilavetleriyle Büyük Millet Meclis’inin ilanı yapılmıştır. O ne büyük inançtır ki, tüm millet yek vücut olmuş ve o gün Ankara’dan yeniden doğmuştur.

"Şu husus unutulmasın"

Ordular kuran, ordular yöneten, Türk Milleti’nin egemenlik haklarını cansiperane temsil eden Meclis’imiz; dün vatana sahip çıkmıştı, bugün de çıkmaktadır. 15 Temmuz hain fetö darbe girişimi sırasında bir kurşun daha alarak varoluşunu millet iradesine ve bağımsızlığa adamış Meclis, Gazi ünvanını da alarak manevi anlamını ve gücünü katlamıştır. Türk Milleti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın unutulan bir kısmını yani başta yer alan Hakimiyet-i Milliye’nin (Ulusal Egemenlik) manasını bu hain girişim vesilesiyle bütün dünyaya tekrar göstermiştir. Türk siyasetinin kutuplaştırılmaya çalışıldığı şu günlerde, Aziz Türk Milleti’nin demokrasi için vermiş olduğu mücadele tarihini herkes çok iyi hatırlamalı ve yine bu milletin ayrıştırıcı siyaset içerisinde siyasilerin dayatmalarına boyun eğmeyeceğini bilmelidir. Şu husus unutulmasın ki, TBMM, gücünü ve meşruiyetini Türk Milleti’nden alarak var olmuş ve ilelebet de var olacaktır.

Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İlk Meclis’in bütün üyelerine, kurucu kahramanlara ve şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralar önünde saygıyla eğiliyorum. Milletin geleceğinin çocuklara bağlı olduğunu gören Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara armağan ederek, bu önemli güne dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram özelliğini kazandırmıştır. Bu vesileyle kutlu devletimizi yüksek medeniyetler seviyesine yüceltecek, geleceğimizin teminatı bütün çocuklarımızın bayramını kutluyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442