Uzunırmak: Atam, eserlerinin yılmaz bekçileriyiz!

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri, Aydın Milletvekili ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 75.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Siyaset 08.11.2013, 22:02 08.11.2013, 22:11
Uzunırmak: Atam, eserlerinin yılmaz bekçileriyiz!

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri, Aydın Milletvekili ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 75.yıldönümü mesajı şöyle:

 

Mustafa Kemal Atatürk, kendisini aziz milletimize adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, başka milletlere de örnek olmuş, milletimizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için yılmadan çaba göstermiş ulu önderdir.

 

Atatürk, 94 Yıl önce yoksulluk ve çaresizliğin girdabına düşmüş bir halde istikbali meçhul bir durumda olan Türk milletinin, kolektif dehasını harekete geçirerek hak ettiği hürriyetin bir bağış değil, bir fetih olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

 

Türk milleti, Mustafa Kemal’in önderliğinde, 7 düvele karşı istiklal mücadelesi vermiş, esarete direnmiş, zulmün süngüsünü kanının alevinde eriterek bağımsızlığına kavuşmuştur. Asla unutulmamalıdır ki; mazideki ihtişam ve gurur verici mücadele yöntemi, gelecekte ortaya çıkma ihtimali çok kuvvetli sorunların üstesinden gelmek için de ilham ve inanç kaynağı olacaktır.

 

Siyasi çıkar ve ikballeri uğruna 90 yıllık Cumhuriyet’e karşı durmayı, demokrasinin bir gereği olarak sunma aymazlığında olanlar bilmelidir ki, Türk milleti kötü niyetlilerin farkında ve bilincinde olarak, Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün de her türlü fedakârlığa hazır ve kararlıdır.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün; “benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözü, Cumhuriyetimizin varlığı ve sürekliliği açısından da bir güven kaynağıdır.

 

Elbette O’nun eserleri ve öğütleri Türk milleti yaşadığı sürece var olacaktır.

 

Bugünlerde, bizlere hediye ettiği ve iftiharla sahiplendiğimiz milli değer ve yeminler aşındırılmak, hırpalanmak ve tahrip edilmek isteniyorsa da, bilinsin ki bu nafile çırpınışların neticeye ulaşması asla mümkün olmayacaktır.

 

Hayatını Türk milletine adayan, bu büyük devlet ve siyaset adamını, tüm şehitlerimizle birlikte gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha rahmetle anıyorum.

 

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

 

Yorumlar (0)