Yandex Metrika

Yalçın: MHP'nin Neden hedef Alındığını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, MHP'nin hedef alınmasının Anayasa ve rejim değişikliği ile yakından ilgili olduğunu belirtti.

Yalçın: MHP'nin Neden hedef Alındığını Açıkladı
15 Kasım 2015 Pazar 22:23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, son günlerde MHP'nin hedef alınmasının Anayasa ve rejim değişikliği ile yakından ilgili olduğunu ifade etti.

Yalçın, "Son günlerde partimizi hedef alan tartışmalar, Anayasa ve rejim değişikliği dayatmalarının varacağı yerle yakından ilgilidir. 1 Kasım Seçimleri geride kalmasına rağmen partimizin tartışmaların odağında tutulmasının sebebi burada aranmalıdır." dedi.

İKİ ÜYELİK İÇİN SEÇİM YAPILMIŞTIR

Yalçın, yaptığı yazılı basın açıklamasında, 'MYK ve İl Başkanları Toplantıları'na ilişkin bilgiler aktardı. Yalçın, "MHP’nin dün (14 Kasım 2015) yapılan MYK ve bugün (15 Kasım 2015) gerçekleştirilen il başkanları toplantılarında 7 Haziran’dan bu tarafa gelişen gündem konuları değerlendirilmiş, 1 Kasım Seçimlerinin sonuçları masaya yatırılmıştır. MYK toplantısında ayrıca MHP Başkanlık Divanında boş olan iki üyelik için seçim yapılmıştır. Buna göre Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Dış İlişkiler ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına da Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ getirilmiştir. Bugünkü toplantıda ayrıca il başkanlarının seçim sonuçlarına ilişkin raporları alınmıştır. 1 Kasım Seçimlerinin sonuçları üzerinde ilk günden itibaren başlatılan çalışmalar, MYK ve il başkanları toplantılarında etraflıca ve bütün yönleriyle değerlendirilmiştir. MHP’nin aldığı sonuçların nedenleri, objektif kriterler ışığında çeşitli yönleriyle analiz edilmiştir. Önümüzdeki dönemde bu konuda atılması gereken adımlar ve belirlenecek yol haritası üzerinde durulmuştur." sözlerine yer verdi.

PARTİMİZİ HEDEF ALAN TARTIŞMALAR...

1 Kasım Seçimleri ile ilgili çalışmaların devam edeceğini kaydeden Yalçın, "Ancak seçim münakaşalarının yerini, Türkiye’nin seçimler dolayısıyla ötelenen sorunları ve yoğun ülke gündemi almıştır. Bunların başında terörle mücadele, başkanlık tartışmaları, hukukun siyasallaştırılması, basın özgürlüğü, ekonomik darboğaz ve dış politika gibi konular gelmektedir. Bütün bunların yanında, bir de suni gündem maddesi olarak sıcak tutulmaya çalışılan, partimizi hedef alan tartışmalar yer almaktadır. Bu konu Anayasa ve rejim değişikliği dayatmalarının varacağı yerle yakından ilgilidir. 1 Kasım Seçimleri geride kalmasına rağmen partimizin tartışmaların odağında tutulmasının sebebi burada aranmalıdır. Rejim tartışmalarının gölgesinde girilen 1 Haziran Seçimlerinde milletimizin verdiği mesajların unutulmaması gereklidir. 1 Kasım Seçimlerinin sonuçlarına güvenerek yeniden bu tartışmaların alevlendirilmesi, partimizce büyük bir dikkat ve titizlikle takip edilmektedir." ifadelerini kullandı.

MHP SİYASETTE İLKELİ DURUŞUNU SÜRDÜRECEK

Türkiye'nin toplumsal dinamikleri hassas ve zenginlik kaynakları sınırlı bir ülke olduğundan, otoriter bir yönetim macerasını kaldıracak durumda olmadığını vurgulayan Yalçın, "O bakımdan ülkemizin refahını ve bölgedeki varlığını parlamenter demokraside kalarak sürdürebileceğine inanan MHP’nin, bu bağlamdaki açık tutumunun devamı büyük önem arz etmektedir. MHP siyasette ilkeli duruşunu sürdürecek, doğruları söylemeye ve savunmaya devam edecektir. Partimizin zayıf düşürülme çabaları sonuçsuz kalacaktır. Yapıcı ve iyi niyetli eleştiriler dikkate alınacak ama maksatlı tenkit ve karalama kampanyalarına da sessiz kalınmayacaktır." şeklinde sözlerini tamamladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.